KONCERT
13.12.2015 l Świetlica Krytyki Politycznej l Cieszyn
start: 19:00  / wstęp: FREE


OSTATNI KONCERT W CIESZYNIEJest artistą audio i vizualnym. Kilku lat mieszkał w Polsce i kilku lat mieszka na granicy w Cieszynie. Współpracuje z polskimi, czeskimi i słowackymi artystami, też jako kurator. Jest twórcą zajmującym się różnymi polami sztuki, psychodeliczną, post-popową magmą na granicy notorycznego wybuchu. Jest bardzo odważny i dość radykalny, broni swojej wizji świata bardzo dokładnie i bezkompromisowo. W 2012 r. został wydany jego pierwszy solowy album zatytułowany TRAVELLING IN TIME (ŚWIEŻY KURZ/SVĚŽÍ KURZ) przez Mik.Musik.!. W tej chwili przygotowuje materiał na drugi solowy album. Kawałki tego materiału zaprezentuje na ostatnim koncercie. Od 2001 r. tworzy zespól I LOVE 69 POPGEJŮ
❒ IRON NOIR
"Duet Wojciech Kucharczyk / Łukasz Dziedzic (John Lake). Postetno, posthouse, postdark i yes wave. Są w stanie improwizować bez końca lub w bardzo jasno sprecyzowanym celu. Używają akustycznych instrumentów samplowanych na żywo, tworząc złożone, rytmiczne konstrukcje. Lub ich nie używają. Lub nie używają instrumentów w ogóle. Żadnych." Ich debiutancki materiał ukazał się na CDR nakładem BDTA w lutym 2014 roku, niedługo potem zespół zawiesił działalność. Odwiesił ją specjalnie na festiwal Biedopad i przy okazji nagrał "Renversé EP". 


Wydawca, artysta, menedżer, muzyk, i designer. Działa aktywnie od wielu lat efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i za granicą – koncertował od Moskwy, Mińska i Tel Avivu przez Paryż i Londyn, aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City. Prace wystawiał w nie mniej egzotycznych miejscach, nawet w Betlejem. Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik.Musik.!. Jego zespoły i projekty to The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir. W 2013 roku otrzymał nagrodę w kategorii „Aktivista Roku” przyznaną przez magazyn Aktivist. Przyłożył swą rękę do sukcesu m.in. RSS B0YS i Zamilskiej. Od 2014 jest kuratorem sceny Carbon Atlantis/Carbon Central na katowickim festiwalu Tauron Nowa Muzyka. JOHN LAKE
John Lake to przybysz z zatęchłych, bagiennych jezior. Dźwięki, które tworzy wypełnione są błotnistą, duszną do granic wytrzymałości syntezatorową miazgą, bazującą na atmosferze grozy, mroku i tajemnicy, pociętą transowym, monotonnym rytmem. Niektórzy nie mogą powstrzymać się od tańca, inni tylko wiją się ze strachu. John Lake to eksperymentalny projekt muzyczny Łukasza Dziedzica, który przy różnych okazjach wciela się w różne role - artysty, kuratora, twórcy projektu Lugozi, a swego czasu również, wraz z Wojtkiem Kucharczykiem, 1/2 duetu IRON NOIR.


Jako John Lake wydał do tej pory w BDTA trzy wydawnictwa: „Sun Worshipers” EP, kasetę „King in Yellow” oraz bardzo dobrze ocenianą płytę „Carcosa”, a także miniDVD z teledyskami do utworów „Depth” i „King in Yelow”. Solo lub w kooperacji wydał też kilka płyt i udzielał się na kilku kompilacjach, m.in: Lugozi „"There Is Strong Shadow Where There Is Much Light“, „Remixes/Reworks”, Iron NoirLes Chiffres”, kompilacje „Exterritory”, „Pogorzelec Finally RMXD”, „Sealesia 3”, „PL2UA”.
Koncertował z różnymi projektami, m.in na Supermarket Art Fair w Szwecji, Festiwalu Ars Cameralis, 8 Tauron Nowa Muzyka w Katowicach, na Strefie Monotype w Warszawie, czy krakowskim Unsound Festival. Nowy album John'a Lake'a "Strange Gods" ukazał się pod koniec sierpnia 2015 nakładem Mik Musik & Strefa Szarej.