KONCERT / WARSZTATY
15.12.2015 l Herbaciarnia Laja l Cieszyn
start: 19:30  / wstęp: FREE


MEDALIŚCI 2.0
Fundacja Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej, galeria Szara i Fundacja Laja zapraszaja na wydarzenia w ramach projektu Medialiści 2.0
12.00 - warsztaty dla dzieci i opiekunów - Warsztaty muzyki naturalnej / Dawid Adrjanczyk
19.30 - koncert AKPATOK

Medialiści 2.0 / Warsztaty muzyki naturalnej - Dawid Adrjanczyk
Warsztaty muzyki naturalnej to zajęcia wprowadzające młodzież w praktykę świadomego słuchania natury i swobodnej improwizacji. Podczas cyklu ćwiczeń opartych o głębokie słuchanie i doświadczenie dźwięku organicznego, uczestnicy pod okiem prowadzących przygotowują się do praktyki wspólnej muzycznej improwizacji, wykorzystującej jako instrumenty naturalne materiały - kamienie, drewno, rośliny. Warsztaty pogłębiają poczucie świadomego bycia w naturze, są okazją na praktykę głębokiego skupienia, sztuki koncentracji i wyciszenia.


❒ AKPATOK
Dawid Adrjanczyk jest awangardowym wykonawcą, kompozytorem i artystą dźwiękowym. Jego prace często skupiają się na interakcji między muzyką a naturą, archaicznych formach doświadczenia dźwiękowego, archaicznych formach pustki i bezruchu. JZakorzeniony w minimaliźmie interpretuje style współczesnych form muzycznych oraz medytacyjny potencjał dawnej muzyki i wschodnioeuropejskiej zmysłowości. Jego kompozycje i wykonania są głównie elektro-akustyczne. Podczas koncertów wykorzystuje tradycyjne instrumentarium (instrumenty wędrowne, pasterskie), preparowaną gitarę, organy wiatrowe oraz nagrania terenowe i taśmy. Założyciel i lider awangardowej grupy Akpatok Ensemble, współpracuje z Projektem Karpaty Magiczne, grupą Tundra oraz ze swoją żoną Niną, wraz z którą wykonuje archaiczne pieśni z Europy Wschodniej, jak również transowe kompozycje przepełnione duchem freak folk.


Koncert jest częścią trasy promującej nadchodzące wydawnictwo projektu Akpatok. Album "Two Winters/Two Springs" ukaże się pod koniec roku w labelu Low Clouds Records.