KONCERT
17.12.2015 l Mózg l Bydgoszcz
start: 21:00  / wstęp: ILE DASZ


LET ME INTRODUCE

LEMOINECURRANCURRAN

Ilość bardzo ciekawych propozycji koncertowych, głównie z zagranicy, rośnie. Nowy cykl koncertów, pod tytułem “Let Me Introduce” to seria prezentacji nieznanych, a mających znamiona wyjątkowych, artystów z Polski i ze świata. Mając świadomość, iż to co na prawdę nowe jest zawsze nieznane, staramy się być bardzo uważni w doborze zapraszanych artystów, aby nigdy nie umknęło nam coś ważnego.

Nasz wybór będziemy Państwu prezentować, dbając aby każdy z koncertów cyklu był wart poświęconych przez Państwa czasu i uwagi. Koncerty będą bezpłatne, a wynagrodzeniem dla muzyków będą nagrania z koncertu oraz to, co otrzymają od Państwa do wystawionej po koncercie skarbonki. Wyborów artystów dokonywać będzie mózgowa rada programowa w składzie: Sławek Janicki, Qba Janicki, Jerzy Mazzoll.


LEMOINE / CURRAN / CURRAN
Trio spotkało się w Berlinie w 2014 roku. Philippe Lemoine (Francja) gra na saksofonie tenorowym, Nicola Hein (Niemcy) na gitarach, a Brianne Curran (Australia) na skrzypcach. Obecnie trio jest w trakcie debiutanckiej trasy koncertowej po Niemczech i Polsce. Różnorodne pochodzenie członków zespołu sprawia, że ich muzyka jest świeża, a odmienne podejście do muzyki każdego z członków w rezultacie daje wyjątkowo subtelną i szczerą muzykę.


PHILIPPE LEMOINE (FR)
Philippe Lemoine obecnie pracuje jako kompozytor i lider kwartetu ‘Le Talent de la Colère’. W latach 2002-2005 występował ze znaną na całym świecie Orchestre National de Jazz pod batutą Claude’a Barthelemy. Jest istotną postacią na undegroundowej scenie artystycznej Europy. Lemoine często podróżuje, aby spotkać artystów improwizujących z całego świata, m.in. Berlina, Chicago czy Montrealu.
❒ BRIANNE CURRAN (AU)
Brianne Curran jest skrzypaczka, improwizatorką oraz kompozytorką. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 3 lat. W latach 2004-2008 mieszkała w Australijskiej dziczy, często samotnie, i badała nowe sposoby ekspresji i starała się zrozumieć jaką rolę pełni artysta. Obecnie mieszka w Berlinie.

  

NICOLA HEIN (DE)
Nicola Leonard Hein jest gitarzystą, kompozytorem i artystą dźwiękowym. Jako gitarzysta poszukuje głównie nowych dźwięków jakie może wydawać jego instrument. Gra zarówno na elektrycznej, jak i akustycznej gitarze, z lub bez preparacji. Stara się odkrywać nowe techniki gry w kontekście wolnej improwizacji i jazzu. Zajmuje się także instalacjami dźwiękowymi, które muszą być wykonywane przez publiczność i w ten sposób widownia staje się częścią występu.