KONCERT 
14.11.2015 l Kinoteatr l Zawadzkie
start: 18:00 / wstęp: FREE

/link FB/


PURGIST
Założony w 2013 roku, krajowy projekt utrzymany w stylistyce harsh noise stanowi rozwinięcie i sprecyzowanie poprzedniego przedsięwzięcia Dawida Kowalskiego, tj. SLEEP SESSIONS (aktywny w latach 2005-2013). PURGIST poświęcony jest eksploracji dynamicznych, niespójnych faktur brzmieniowych, miejskich nagrań terenowych, cyfrowych artefaktów i szczątkowej melodyki. Jego kompleksowe, kinematograficzne kompozycje utrzymane w konwencji harsh noise posiadają wyraźnie zaznaczone tło konceptualne skonstruowane w oparciu o uważną analizę kultury ulicznej będąc jednocześnie alegorią odkupienia osobistych słabości i obsesyjnej autoagresji. Pierwszego września tego roku miał premierę nowy album PURGIST "Bleak Prospects".
DÜSSELDORF
Powstał w czasie drugiej wielkiej przemiany w naszym kraju 1989… był to wyraz przemian i odwagi tamtych czasów. To był czas uchylonych drzwi, przez które dotychczas spoglądaliśmy jednym okiem. Wtedy właśnie mieliśmy odwagę wyważyć je kopniakiem nowej muzyki, nowych pomysłów, odwagi w eksponowaniu energii, która drzemała w nas od dawna. Energii miejsca, w którym żyliśmy i utożsamialiśmy się z nim w pełni. Katowice, w których przyszło nam żyć, były przestrzenią inspirującą i brudną. W głębi serca nosimy smutek i bunt który przeradza się w muzykę!
C.H. DISTRICT
Istniejący od 1998 roku projekt Mirosława Matyasika, łączący industrialne brzmienia ze współczesnymi produkcjami spod znaku inteligentnej elektroniki. C.H. District ma na swoim koncie kilka pełnowymiarowych albumów wydanych nakładem francuskiego M-Tronic, amerykankiego Tympanik Audio czy polskiego Requiem Records, a także także udział w wielu kompilacjach i remiksach. Od lat aktywnie nagrywa oraz koncertuje w Polsce i zagranicą. Zagrał m.in na Tauron Nowa Muzyka, Open'er Festiwal, FreeForm Festival, Wrocław Industrial Festiwal, Forma Nova, Cannes Industrial Festival czy Lunchmeat. Pracuje nad nowy materiałem.
❒ ACCOMPLICE AFFAIR
Projekt muzyczny Przemysława Rychlika powstał w 2005 r. Porusza się w klimatach ambient, dark wave i psychodelicznego rocka. Accomplice Affair występował na wielu festiwalach i koncertach u boku znanych projektów muzycznych, opublikował sześć albumów studyjnych "Act of Creation" (The Eastern Front 2006), "Jezioro Wspomnień" (My Hands Music 2007), "Samotny Horyzont" (My Hands Music 2009), "Cienie" (My Hands Music 2011). Ponadto ukazała się także angielska wersja płyty "Samotny Horyzont" wydana przez Black Pyramind Records w 2009 r.
Uzupełnieniem dyskografii są pojedyncze utwory, wydane na płytach kompilacyjnych "Still the same after years" (Mizantrophy Prod 2009), Marek Styczyński "CyberTotem Remix Project" (The Word Flag 2010) oraz Recykling Sound (Plankton 2010). Najnowsza płyta zatytułowana "The Zone of Silence" została wydana dzięki oficynie wydawniczej Zoharum Records i swoją premierę miała podczas Kalisz Ambient Festiwal II 26.10.2013. Od marca 2015 Accomplice Affair gra jako duet. Do składu dołączył Dawid Chrapla – muzyk znany z takich projektów jak Synapsie i Antybiotix
❒ SYNAPSIS
Projekt, który powstał w 2009 roku z inicjatywy Dawida Chrapli i Andrzeja Turziaka. Chrapla udzielał sie w takich składach jak Hated Bruit Kollektiv (Chrapla, Twardawa, Sadej) czy solo pod psełdonimem Nojsens, poza tym brał udział w kolaboracjach z takimi artystami jak XV Parówek, Arszyn, Hubert Napiórski. Z kolei Turziak odpowiedzialny jest za Mulipoint Injector oraz Wulgata.
Muzyka SYNAPSIS to unikalna forma industrialu, noise i dark ambientu, oparta na mechanicznych samplach wziętych wprost z przestrzeni fabryk i hut. Mimo zakorzenienia w tradycji industrialnej nie ma w niej miejsca na epatowanie czystym hałasem – jest nastawiona na pełną transu medytacyjność. W utworach SYNAPSIS i solowych przedsięwzięć Dawida Chrapli znajdujemy bogaty ładunek pulsującej, podskórnej dźwiękowej energii. Połączenie ich fascynacji muzycznych zrodziło duet ,który niejako działa na ich styku, ich odmiennych światów. Ta unikalna formuła industrialu, noisu i dark ambientu trafiła bez wątpienia w swój czas.