FILM
12.11.2015 l CTW Brzuch l Wrocław
start: 18:00 / wstęp: FREE


P O G Ł O S


REVERBERATION
/link FB/

"Dzięki uprzejmości Galerii Brzuch mamy możliwość zaprezentowania w ramach BIEDOPAD w Neon Side // 12-14.11.2015 filmu Radka Sirko - POGŁOS. Po projekcji rozmowa z Sebastianem Harmazym (Vilgoć).
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca zachęcamy do punktualnego przybycia, może się zdarzyć niestety że nie wszyscy zainteresowani się zmieszczą." - BDTA

Na film Pogłos składa się zapis pięciu performensów dźwiękowych, które odbyły się w przestrzeniach peryferyjnych na terenie województwa śląskiego. Poszczególne występy zorganizowane zostały w przejściowych nie-miejscach o nieokreślonym statusie. Obszary te wypełniła niechciana muzyka, wyparty z terenów miejskich, nieprzyjemny noise. Projekt filmowy zakładał szukanie nowych kontekstów dla marginalnego dźwięku, poszczególne segmenty-koncerty złożyły się na opowieść o działaniu człowieka w przestrzeni, a generowany przez artystów hałas stał się metaforą ludzkiej ingerencji w środowisko.


Występują: Sebastian Harmazy (VILGOĆ), Sergei Khanolaynen (MAAAA), Dawid Kowalski (PURGIST), Konrad Materek (REZ EPO), Robert Skrzyński (MICROMELANCOLIÉ), Bartosz Zaskórski (MCHY I POROSTY)
kamery: Piotr Kopernok, Bartosz Królik, Grzegorz Łazuka, Natalia Pietsch, Dominik Ritszel, Mikołaj Syguda
techniczni: Bartosz Odrobiński, Krzysztof Sokół
kierownictwo produkcji: Joanna Plewnia
scenariusz, reżyseria, montaż: Radek Sirko
czas 40 minut, rok 2015