KONCERT
04.11.2015 l DZIK l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 20 złZŁOTA JESIEŃ


KASECIARZ

"Kaseciarz zaraz wydaje nową płytę i zagra ją premierowo w właśnie DZiKu. Chłopaki ze Złotej Jesieni mieli do nas wpaść przed Wild Books, ale doszły ich słuchy, że pewien poczytny magazyn nominuje ich do swoich dorocznych nagród w kategorii „Artysta Roku 2015” i dopiero teraz doszli do siebie. Zatem ten właśnie skład zagra dla Was już 4. listopada. Nieźle?" - Dzik


Zaczęło się od grania w piwnicy w Ustce w domu sąsiadującym z sierocińcem, a gdy Miłosz Cirocki (wokal, gitara), Mikołaj Kołaczek (perkusja) i Kuba Malinowski (gitara) przeprowadzili się do Warszawy, założyli pełnoprawny zespół. W ciągu istnienia grupy przewinęły się przez niego jeszcze dwie basistki, ale stałym członkiem został Emil Macherzyński, współprowadzący wytwórnię Jasień i posiadający elektroniczny projekt Palcolor. Po kilkunastu występach Złota Jesień wydała singiel "Młynów", rok później w Jasieniu ukazała się kaseta "Girl Nothing" i CD w Instant Classic.
Znani są głównie z intensywnych koncertów, które prawie zawsze kończą się kontuzjami i zepsutymi gitarami. Mało techniki, dużo bezsensownej agresji. Mili ludzie poza gitarzystą solowym. Jako inspiracje członkowie zespołu podają Thinking Fellers Union Local 282, Unwound, Sonic Youth, Sun City Girls, Lil B i Zelienople.
Kaseciarz to zespół, który gra tatusinego rocka z matecznym zadziorem dla pryszczatej młodzieży. Zespół powstał w 2011 roku z inicjatywy Maćka Nowackiego, który zapragnął nagrać płytę, używając aparatury nagrywającej, którą miał pod ręką. Wraz z wydaniem debiutu "Surfin' Małopolska" Kaseciarz zaczął działać jako trio i w 2013 roku wydał płytę "Motörcycle Rock And Roll", która była wariacją na temat krautrocka z motywem motoryzacyjnym w tle. 
W listopadzie 2015 zespół wydaje płytę "Gay Acid", która jest konceptualną opowieścią o zmaganiach pewnego muzyka grającego niegdyś w amerykańskim zespole DuVraine Connection. Ten właśnie materiał będziecie mieli szansę usłyszeć PREMIEROWO w DZIKu. Muzyka, którą gra Kaseciarz to mieszanina garage, psychedelic, surf, albo po prostu Dziadostwo Rock. Obecnie zespół działa w składzie: Artur Rębisz, Szymon Keler, Maciej Nowacki.