IMPREZA
20.11.2015 l LAB the live act bar l Warszawa
start: 23:00 / wstęp: 10 złUNDERWATER # 17

CHINO / FILIP LECH / HALLALA


HALLALA (Veni Vidi Techno)
Halaal (arab. حلال) w świetle szariatu oznacza wszystko to, co dozwolone. A dozwolone będzie: nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, ciężkie techno, spożywanie alkoholu, ubój rytualny. Niektórzy twierdzą, że Hallala to miły młody człowiek, inni, że to miniaturowa wersja Kuboka z jaśniejszym wąsikiem, jeszcze inni, że to prawdziwe wcielenie diabła (arab. شرير).


Dziennikarz muzyczny i DJ. Przez dłuższy okres czasu związany z redakcją ''Glissanda'', teraz redaktor muzyczny Culture.pl, oprócz tego publikował w ''Dwutygodniku'', ''Trans/wizjach'' i kilku innych miejscach. Prowadzi wytwórnię DUNNO Recordings i współorganizuje serię podcastów ''densinghour''. Lubi wysokie dźwięki, kapibary, koty, tapiry, Jarosława Marka Rymkiewicza i Bertolta Brechta.
CHINO (Live)
Pod kryptonimem Chino kryje się Artur Oleś - pochodzący z Katowic producent, grafik i plakacista. Dzięki fascynacji minimalistyczną, surową analogową grafiką postanowił znaleźć jej odpowiednik w muzyce elektronicznej, z którą eksperymentuje od 1999 roku, czyli od czasu kiedy odkrył, że można ją programować za pomocą komputera. Jako wyznawca zasady „najtrudniejsze są najprostsze rozwiązania” zarówno w swoich projektach muzycznych, jak i graficznych osiąga zamierzone cele za pomocą jak najprostszych, a zarazem jak najintensywniejszych środków. Jest wielbicielem i wyznawcą rolandowego soundu z lat 80., w trakcie swoich live'ów gra własną mutację acid house, chicago i detroit.


Jego pierwsze wydawnictwo EARLY DAYS EP ukazało się w 2013 r. nakładem najstarszej polskiej oficyny wydającej płyty winylowe prowadzonej przez samego Jacka Sienkiewicza. Kolejna płyta DUCH EP ukazała się w drugiej połowie tego samego roku pod szyldem nowej polskiej wytwórni S1 Warsaw. Na krążku znalazły się również remixy Xamiga (Legowelt + Xosar) oraz Murphy Jax'a. Razem z Olivia Ungaro i Kinzo Chrome tworzy kolektyw didżejsko-producenki Radar.
Dotychczas Chino wystąpił m.in. na festiwalach: Unsound, Off Festival, Tauron Nowa Muzyka (w eksperymentalnym projekcie z Yosim Horikawą i Kubą Sojką), Stary Dworzec Katovvice oraz supportując takich artystów jak: Oni AyhunCristian VogelDJ Skurge (Underground Resistance), Legowelt, Karenn (Blawan & Pariah), MPIA3 aka TRUSSNeil LandstrummPoleMove DJohn HeckleXosarDJ TLRObjectInigo KennedyFaimontPier BucciGeoff WhiteVladislav Delay aka LuomoJacek SienkiewiczFenin