by Marek Wajda
KONCERT
24.11.2014 l Pardon, To Tu l Warszawa
start: 20:30 wstęp: 20 złL O T T O

RYCHLICKI / MAJKOWSKI / SZPURA
/link FB/

"Tego wieczoru będziemy mieli zaszczyt gościć na naszej scenie jeden z najbardziej wyrazistych polskich zespołów muzyki alternatywno-noisowo-improwizowanej, czyli trio "Lotto" - z Łukaszem Rychlickim (Kristen) na gitarze, Mike'em Majkowskim (Blip / Roil / Hailu Mergia Trio) na kontrabasie i Pawłem Szpurą (Wovoka / Cukunft) na perkusji. Czeka na nas wyjątkowy wieczór, bowiem będzie sie on składał z dwóch koncertów: Na początek, z okazji premiery płyty pt. 'Bright Astonishment Of The Night' (Wydawnictwo Bocian Records) usłyszymy solowy koncert kontrabasisty Mike'a Majkowskiego, a w drugiej części trio 'Lotto'. Zapraszamy!" - Pardon, To TuPAWEŁ SZPURA
Perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60. i 70. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Jest członkiem zespołów HERA, CUKUNFT czy Wovoka. Stale współpracuje z Łukaszem Rychlickim, tworząc z Majkiem Majkowskim Lotto, a z Mikołajem Trzaską trio FREEGATE. W październiku razem z Majkiem Majkowskim grał koncerty z Hailu Mergia.
❒ ŁUKASZ RYCHLICKI
Gitarzysta. Znany głównie jako członek zespołu KRISTEN  którym nagrał pięć płyt i zagrał wiele koncertów. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji, pomiędzy tradycją wyznaczoną przez takich gitarzystów jak Sonny Sharrock czy Thurston Moore. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym, swobodnym avant-free jazzie. Z bratem Mateuszem Rychlickim tworzy duet SALTO. Stale współpracuje z Łukaszem Rychlickim, tworząc Lotto z Majkiem Majkowskima z Mikołajem Trzaską trio FREEGATE.
Grywa min. z Mikołajem Trzaską, Robertem Piernikowskim, Etamem Etamskim, Piotrem Kurkiem.
 MIKE MAJKOWSKI
Kontrabasista urodzony w Sydney (Australia), obecnie mieszka w Berlinie. Znakomity improwizator, świetnie odnajduje się zarówno w repertuarze jazzowym, jak i eksperymentalnym. Jego rodzina pochodzi z Gdańska Wrzeszcza. Od niedawna współpracuje z czołówką polskich muzyków niezależnych, m.in. z Mikołajem Trzaską (razem z Remontem Pomp nagrali album “Złota Platyna”) oraz z Łukaszem Rychlickim i Pawłem Szpurą, jako Lotto. Wcześniej grał m.in. z takimi artystami jak: Mike Nock, Bob Mintzer, Kristin BerardiJon Rose, Chris Abrahams, Robbie Avenaim. Współzałożyciel Splinter Orchestra (dużego elektroakustycznego składu improwizującego). Jest członkiem ROIL (z Chrisem Abrahamsem i Jamesem Waplesem). Razem z Jimem Denleyem tworzy doskonały duet BLIP. Obecnie występuje w trio razem z legendarnym Hailu Mergia (Etiopia) i Tonym Buckiem. Wydał także dwa albumy jako solista.