KONCERT
20.11.2015 l Mózg Powszechny l Warszawa
start: 20:00  / wstęp: FREE


LET ME INTRODUCE


FRONTTON
/link FB/

Ilość bardzo ciekawych propozycji koncertowych, głównie z zagranicy, rośnie. Nowy cykl koncertów, pod tytułem “Let Me Introduce” to seria prezentacji nieznanych, a mających znamiona wyjątkowych, artystów z Polski i ze świata. Mając świadomość, iż to co na prawdę nowe jest zawsze nieznane, staramy się być bardzo uważni w doborze zapraszanych artystów, aby nigdy nie umknęło nam coś ważnego.

Nasz wybór będziemy Państwu prezentować, dbając aby każdy z koncertów cyklu był wart poświęconych przez Państwa czasu i uwagi. Koncerty będą bezpłatne, a wynagrodzeniem dla muzyków będą nagrania z koncertu oraz to, co otrzymają od Państwa do wystawionej po koncercie skarbonki. Wyborów artystów dokonywać będzie mózgowa rada programowa w składzie: Sławek Janicki, Qba Janicki, Jerzy Mazzoll.


FRONTTON
Frontton prezentuje swoje własne brzmienie, wolne od stylistycznych klisz i pełne nowych emocji. Przez swoją muzykę zespół zgłębia bogactwo i złożoność współczesnego jazzu i muzyki współczesnej oraz poszukuje nowych ścieżek pomiędzy tymi dwoma gatunkami. FRONTTON nadaje ciężkości metrycznemu i rytmicznemu aspektowi muzyki, poczynając od plemiennej rytmicznej struktury po najbardziej skomplikowane i gęste kompozycje. Fundamentem całości jest proces improwizacji i jego muzyczna konsekwencja. Forma pozostaje na najwyższym poziomie abstrakcji. Yosvany Quintero – saksofony i klarnety, Pelayo F. Arrizabalaga – gramofony, Dominik Dołęga – perkusja i perkusjonalia.