KONCERT
23.11.2015 l ADA Puławska l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: FREE


CHROBOT #11


BARTEK TYCIŃSKIL X M P /link FB/


Chrobot to kolejne autorskie przedsięwzięcie artystyczne zespołu Kwadrofonik, a także rezultat ciągłych poszukiwań artystycznej wypowiedzi i chęci animowania lokalnego środowiska, oraz działania na rzecz popularyzacji muzyki najnowszej, w szczególności muzyki elektronicznej. W przypadku cyklu koncertowego pt. CHROBOT, zainteresowanie to skupia się pograniczu muzyki noise, elektro, performansu i video-art.

Dyrekcję artystyczną pełni członek kwartetu KwadrofonikMiłosz Pękala (Futoma), współzałożyciel duetu perkusyjnego Pękala / Kordylasińska / Pękala. Oprawę graficzną sprawuje Maciej Moruś

Do tej pory, w ramach cyklu CHROBOT wystąpili m.in.: Dominik Kowalczyk - Wolfram, Miłosz Pękala - Futoma, Piotr Zabrodzki, Bartosz Weber, Bartosz Tyciński, Bartek Wąsik, Władysław Komendarek, Krzysztof Knittel, Bartek Wąsik, Gerard Lebik. Na jedenastym Chrobocie zagrają Bartosz Tyciński i LXMP.

 LXMP
To projekt dwóch nie najlepiej ubierających się warszawiaków - Piotrasa i Maciasa, którzy na co dzień znani są jako sekcja rytmiczna zespołu Baaba albo jako 60 Minut Projekt - godzinny duet dramenbejsowy. LXMP jednakowoż eksploruje inne obszary zainteresowań bohaterów. Używając zestawu zasadniczego w postaci perkusji, basu i dwóch syntezatorów MS-20, Piotras i Macias starają się przywołać wspomnienia romantycznych spacerów po działkach, nieusprawiedliwionych nieobecności na wuefie lub też smaku śniegu na Kalatówkach.Jak to pięknie powiedział prof. Andrzej Obczyński: "Chodzi o to, żeby był rozpierdol". W roku 2010 Lado ABC wydało ich debiut zatytułowany zgodnie z prawdą "Trois Suites + Une Miniature", a zawierający nieco ponad 20 minut muzyki. W 2012 zespół planował wydać 4 albumy jako trio ze specjalnie zapraszanymi do tego celu gośćmi, ale udała się tylko połowa planu: "The Lost Tuba" z Chadem Popple oraz "Broken Strings" z Kazuhisą Uchihashi. Innym zajmującym projektem była reinterpretacja klasycznego albumu Herbie Hancocka "Future Shock" na zamówienie Unsound Festival. Materiał ten również ukaże się na płycie w bliższej lub dalszej przyszłości. Piotr Zabrodzki bass, Korg MS-20 & Macio Moretti drums, Korg MS-20.