KONCERT 
13.11.2015 l Dwie Zmiany l Sopot
start: 20:00  / wstęp: 20 złMIKOŁAJ 


   /link FB/Mark Tokar i Mikołaj Trzaska  przede wszystkim realizują się na gruncie radykalnego jazzu Free. Będą grali dla państwa na stojąco czyli, z pełną galicyjską powagą. I choć to duet, wrażenia słuchowe mogą wskazywać na obecność osób trzecich albo nawet czwartych. Zapraszamy.


❒ MIKOŁAJ TRZASKA
Urodzony w Gdańsku w 1966 roku, saksofonista i klarnecista basowy. Trzaska był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Gdy impet yassu wygasł, stał się czołową postacią europejskiej sceny improwizowanej. Realizuje się na gruncie free jazzu i muzyki improwizowanej. Jest liderem, międzynarodowego tria Volumen i kwartetu klarnetowego Ircha, członkiem Shofar wykonującego muzykę żydowską, Resonance tentetu Kena VandermarkaNorth Quartet Petera Brötzmanna oraz tria Riverloam, współtworzonego z brytyjskimi muzykami: Markiem Sandersem Olie BricemWspółpracuje z tuzami światowej wolnej improwizacji m.in. z Peterem BrötzmannemJoe McPheeKenem VandermakiemPeterem Friisem NielsenemStevem SwellemTimem DaisyThomasem ClaytonemMarkiem TokaremMagnusem BrooPeterem Ole JorgensenemPer-Ake HolmlanderDavem Rempisem. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz tworzy projekt muzyczno-literacki z Andrzejem Stasiukiem.
MARK TOKAR
Wybitny kontrabasista, na stałe mieszkający we Lwowie, czołowy przedstawiciel europejskiej sceny muzyki improwizowanej. Często współpracuje ze znanymi muzykami jazzowymi z całego świata, takimi jak: Robertą Piket, Klaus Kugel, Michael Zerang, Petras Vyšniauskas, Ken Vandermark. Wacłąw Zimpel, Dave Rempis, Mircea Tiberian. Koncertuje na festiwalach i salach klubowych w Europie i Stanach Zjednoczonych. Ma na koncie wiele wydanych płyt, głównie na Ukrainie i Polsce, a jego najnowsze nagranie (z Klausem Kuglem i Juri Yaremchukiem) wydała krakowska wytwórnia Not Two. Z Mikołajem Trzaską łączy udział w orkiestrze Rezonance Ensemble, amerykańskiego saksofonisty i kompozytora, Kena Vandermarka.