KONCERT
12.11.2015 l LAS l Poznań
start: 21:00  / wstęp: 10 zł


SAFE / JO FRGMNT GRYS

MONSTER HURRICANE WIHAJSTER
SAFE (IR)
Noise od 2001 roku. Dużo noise. Od tamtego momentu stał się jednym z wiodących przedstawicieli harsh-noise. Zespół wydał kilka płyt i zagrał koncerty w wielu krajach. Ostatnie wydawnictwo w 2014 roku jest współpracą z francuskim artystą Vomir’em. Ich brzmienie bazuje na field recording, zepsutych przedmiotach, zepsutych płytach CD i starych kasetach oraz elektronicznym hałasie (noise). Poprzez użycie wielu warstw powstaje jeden wielki hałas powoli przejmujący kontrolę nad słuchaczem.

Safe to Paul Hegarty i Brian O'Shaughnessy. Prowadzą oni także wytwórnię płytową zajmującą się muzyką eksperymentalną dotdotdotmusic, specjalizującą się w kolorowych winylach, siedmiocalowych singlach. Ostatnią wydaną przez nich płytą jest Andrew Liles, 'Monster Raving Loony' (Maj 2015).
Hegarty jest także znany z pisania na temat noise’u, dźwięku i muzyki. Jedna z jego ostatnich książek ‘Rumour and Radiation: Sound in Video Art’ (Pogłosy i Promieniowanie: Dźwięk w sztuce video) jest na temat sztuki video (Bloomsbury press, 2015). 
JO FRGMNT GRYS (DE)
Jo frgmnt Grys urodzony w 1963 roku w Essen/Niemcy. Studiował chemię, filozofię i mineralogię na Justus-Liebig-University w Giessen. Następnie skierował się w kierunku sztuki używając zainspirowanego nauką myślenia, aby badać proces tworzenia od strony noise & order (hałas & porządek), error & law (błąd & prawo) oraz sprzężenia zwrotnego jako swoich głównych artystycznych tematów.
Jo frgmnt Grys pracuje z video-snow, elektroniką, komputerami, ciałem i umysłem. Występował razem z noisiV (własnoręcznie wykonana elektronika i video manipulacje), TOB (nadajniki i własnoręcznie wykonana elektronika) oraz z 2VM (VJ team) od 2002 roku. Jo frgmnt Grys tworzy instalacje elektroniczne i prowadzi warsztaty od 2004 roku. Brał udział w takich festiwalach jak: V2´s DEAF, Piksel, Pixelache, Art Trail, Dorkbot, CTM. Pracuje jako artysta i wynalazca maszyn. W ostatnich latach prezentuje publiczności również swoje grafiki. Duet, który powstał miliony lat temu. Dwie istoty tworzące grupę spadły na Ziemię, ku ich zaskoczeniu dość twardą. Uwzględniając różnice czasoprzestrzenne pomiędzy Ziemią, a ich miejscem pochodzenia doszli do wniosku, że powrotu nie będzie. Mogłoby się zdawać, iż są zespołem dosyć młodym. Wstępny rekonesans po przybyciu na Ziemię, w XXI wieku, przyniósł zadziwiające wnioski - otóż rozmaite[bez]celowe praktyki, które pomagają w rozwoju samoświadomości, dezinformacji i zmianie napięcia powierzchniowego są na Ziemi rzadko spotykane, zepchnięte na margines i z typowo ludzkiej potrzeby nazywania, określane: performance i muzyką eksperymentalną. Chcąc-nie-chcąc MHW zdecydowali się wejść w ten nurt, by czuć się naturalnie i z czasem znaleźć sposób na przepoczwarzenie swojego bytu z formy obłej, zgniecionej upadkiem do kształtu bardziej swobodnej.
Duet tworzą Monika i Hubert Wińczyk. Zajmują się sztuka performance oraz dźwiękiem. Obszar ich działań to: obcość/bliskość, wzrastanie/upadek, lęki, duchowość i tematyka aspołeczna. Podczas tego występu MHW zatopi swe niespójne i nielogiczne myśli i uczucia w hałasie.