KONCERT
13.11.2015 l Centrum Amarant l Poznań
start: 20:00  / wstęp: 15 zł

za duszno

DJ MORGIANA

CINDYTALK

za duszno - cykl wieczorków zapoznawczych z muzyką niepoważną prowadzony przez Karolinę Karnacewicz (Dj Morgiana) i Piotra Tkacza (DJ 2 Lewe Ręce) od 2013 roku. Dotychczas pojawili się podczas niego ANFS, Moopie, Jurg Haller, Nina i Good News z Golden Pudel, Run Dust, Wojciech Kucharczyk, RSS B0YS, Zamilska, Lutto Lento, Wilhelm Bras, We will fail, Adrian Mancuso, Czarny Latawiec, Radek Dziubek, Jacek Staniszewski, Konrad Gęca, Zaumne, Bumro.

Koncert Cindytalk poprzedzi premierowy występ DJ Morgiany łączący w sobie elementy setu didżejskiego i improwizacji urządzeniami dźwiękowymi. Wypełni go muzyka starych zaklęć, fraktalna mgła, cyfrowy mech, wibracje szeptów. Zalecany sposób odbioru: sercem.


CINDYTALK
Muzyka, która bierze się z poezji codzienności, pragnienia niezwykłości, wzniosłych idei i prostych emocji. Dla Cindytalk ukuto pojęcie "ambi-dustrial", które przez odwołanie do przestrzenności ambientu i intensywności industrialu dobrze oddaje charakter tych dźwięków. Jednak nie opisuje w pełni bogatego spektrum, w którym słychać i echa szkockiego folku i japońskiego gagaku. Post-punkowe korzenie, które sięgają 1982, kiedy to Cindytalk powstał jako zespół, długo gotowały się w sosie złożonym z wielu składników. Wśród nich znajdziemy twórczość Briana Eno, Roberta Hampsona, Asmusa Tietchensa, Oval oraz luminarzy z Editions Mego. Nic więc dziwnego, że to ta ceniona oficyna wydała cztery ostatnie albumy Cindytalk. Nie powinno być też dla nikogo zaskoczeniem, że w odsłonach koncertowych z Cindytalk współpracuje Massimo Pupillo (znany choćby z Zu), a w studyjnych sesjach towarzyszy mistrz mrocznego techno Ancient MethodsKarolina Karnacewicz (ur. 1990), poznanianka z wyboru, animatorka kultury, która wyraz swojej fascynacji muzyką Europy Środkowo-Wschodniej daje poprzez didżejowanie, pisanie o niej oraz organizowanie imprez i koncertów. Z tego względu została zaproszona na festiwal Tauron Nowa Muzyka, gdzie na scenie Carbon Central zaprezentowali się nieszablonowi artyści z regionu. Jako DJ Morgiana zadebiutowała w klubie LAS, kiedy to zainspirowana arcydziełem Juraja Herza zaimprowizowała abstrakcyjny winylowy set do jego filmu. Przedtem brała udział w audiowizualnym remiksie "Metropolis". Wcześniej znana jako Polly Týkk.
Współpracowała między innymi z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, Centrum Kultury Zamek i Centrum Amarant w Poznaniu, Świetlicą Krytyki Politycznej Na Granicy w Cieszynie, Kulturhauz w Toruniu, a także kanadyjską serią podcastów Forbidden Planet oraz czeskim Ditchmagiem. Publikowała chociażby dla magazynów HIS Voice, A2, portali PopUp oraz Easterndaze. Kocha kryształy i minerały oraz leżąc na wydmach patrzeć w słońce. Razem z Piotrem Tkaczem prowadzi cykl muzyczny za duszno.