by Antonina Nowacka
KONCERT
25.11.2015 l Eufemia l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 15 zł


MISTERIUM DŹWIĘKU

PAELI***ZUN


K A M I L

SZUSZKIEWICZ

/link FB/

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z elektroakustyczną muzyką psychodeliczną, w ramach Misterium dźwięku. Pragniemy zaprezentować projekty o niezwykłych walorach brzmieniowych, tworzone przy pomocy niekonwencjonalnych środków wyrazu, sięgające do tradycji w nowy sposób. Medytacyjne przestrzenie dźwiękowe zacierające granice, przenoszące w sfery nieznane i nieoczywiste, a jednocześnie tak bezpośrednie i namacalne.


 KAMIL SZUSZKIEWICZ
Trębacz i autor muzyki związany z warszawską sceną niezależną, cenioną za wielogatunkowość i brak ortodoksji. Na swojej drodze twórczej miał szczęście spotkać tak wyjątkowe postaci jak Jan Jelinek, Marcin Masecki, Władysław Jagiełło, Tadeusz Sudnik, Ziv Ravitz, Adama Kamissoko, Fred Frith, Ray Dickaty, Arturas Bumsteinas, Wojtek Traczyk, Sobura, Piotr Bejnar, Piotr Pawlak, Wolfram, Macio Moretti, Piotr Zabrodzki, Hubert Zemler, Baaba, Janek i jego Combo i wiele innych. W maju tego roku, nakładem wydawnictwa Wounded Knife ukazała się kaseta Istina z gościnnym udziałem Zuzanny Lelek i Huberta Zemlera. Razem z Wojtkiem Traczykiem, Hubertem Zemlerem i Piotrem Dąbrowskim tworzy Zebry a Mit.


PAELI***ZUN
Zespół na głos i perkusjonalia, w składzie Antonina Nowacka i Piotr Dąbrowski, łączący organiczny intuicjonizm z psychodeliczną poetyką.ANTONINA NOWACKA
Wokalistka, artystka wizualna, zainteresowana wykorzystaniem głosu jako instrumentu oraz jego korelacją ze stanami umysłowymi, zjawiskami wewnętrznymi i zewnętrznymi, co łączy w swych poszukiwaniach dźwiękowych. Oscylują one wokół muzyki dawnej - pieśni religijnych, antycznych oraz opery. Eksperymentuje z elektroniką, dźwiękami aparatu mowy, mową bez słowa, nastrojami. Z siostrą Bogumiłą Piotrowską od 5 lat współtworzy zespół audiowizualny WIDT (Who Invented Double Tap), improwizacje na głos, elektronikę i analogowe wizualizacje. Współgra z Warsaw Improvisers Orchestra oraz w pomniejszych składach z poszczególnymi jej członkami: Natanem KryszkiemOlgierdem Dokalskim (Potala), Piotrem Dabrowskim (PAELI***ZUN), współpracuje z zespołem kIRk (Olgierd Dokalski / Paweł Bartnik / Filip Kalinowski), udziela się w progresywno-ambientowym projekcie Heliocentrism. W maju tego roku w wydawnictwie Pointless Geometry ukazała się 40- minutowa kaseta VHS projektu WIDT.
 PIOTR DĄBROWSKI
Perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które niekoniecznie muszą kojarzyć się z muzyką, często używa także smyczka.


Z Antoniną Nowacką tworzy duet PAELI***ZUN, a z Iwoną Jedruch gra w duecie „Pieśni zwierząt”. Ponadto gra w ramach WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA, oraz miał przyjemność współpracować z Mieczysławem LitwińskimRayem DickatymWojciechem Kwapisińskim, w duecie Origami z Szymonem TarkowskimBartkiem TkaczemKamilem Szuszkiewiczem, (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem, tworząc duet LUV, z Maciejem CierlińskimYerba MaterPatrykiem ZakrockimMeritum, Wiosna, Bindu Duo. Wespół z Cinemanual, Krzysztofem Owczarkiem wykonywał program: „Dźwięk w obrazie. Obraz w dźwięku”. Regularnie tworzy na polu sztuk plastycznych i prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne i dźwiękowe dla dzieci. W tym roku powstaje materiał na jego solową płytę.