KONCERT
13.11.2015 l Piekarnia l Opole
start: 21:00 / wstęp: FREEZABOBÖNY


HEARLING SESSIONS
/link FB/


".....Stary, szpetny i rogaty kopytami krzesa iskry,
biesa ogon zgarnia skarby, głos rozbrzmiewa jego hardy.
Las nie las. Płot nie płot. Wieś, nie wieś. Biesie nieś.
Przybywajcie w Zaboböny, świat nasz cudnie jest szalony.
Wyzwolenia posmakujcie, a na łzawy padół spluńcie!....."

"Nuclear Forest i Piekarnia zapraszają na kolejną edycję szamanicznych obrządków które poprowadzą dźwiękotwórcy z Bön oraz Yul wraz z zaproszonymi szamanami.

ZABOBÖNY to seria podróży w nieznane w klimacie wolnych improwizacji w sosie rytualnych ambientów przy akompaniamencie szumu świec szabasowych, gongu Gongu, jazzgotreli ptactwa, noizu pełzających dżdżownic i wszelakiego innego stworzenia..." - Nuclear Forest
BÖN
Członkowie: King Lizard - Szaman 18 drutów i tykwy, Johny Yul - Szaman pozytronów w stanach medytacji, Jarek Stopa - Szaman czasu i powietrza, Jargong - Szaman prastarego JÄ.
YUL
Projekt zrodzony pod koniec lat dziewięćdziesiątych mający w swoim założeniu czysty eksperyment, poszukiwanie nowych sposobów wykorzystania dla powszechnie znanych instrumentów i nadawaniu im przez to szczególnego brzmienia i charakteru. W okresie około pięciu lat działalności [w 2003 z projektem rozstaje się Michał Śliwa który po latach zakłada Echoes Of Yul] zespół zagrał kilka koncertów i wytworzył sporo dźwięków dostępnych jedynie w sieci, skład w którym projekt grał koncerty ulegał zmianie w szczególności w obrębie zestawu perkusyjnego. Przez kolejne lata, nie licząc domowo sporządzanych remixów dla Agressivy 69 projekt pozostaje uśpiony. Rok 2014 jest czasem powrotu projektu do grania koncertów.