FESTIWAL / KONCERT
14.11.2015 l Radio ŻAK l Łódź
start: 20:00  / wstęp: FREE


MATCH & FUSE FESTIVAL


T H E  J I S T


OWLS ARE NOT


Festiwal Match&Fuse powraca do Polski w listopadzie. Po czerwcowym festiwalu Match&Fuse w Warszawie, w październiku kolejne edycje odbyły się w Tuluzie i Londynie, przyciągając setki słuchaczy spragnionych świeżych, eksperymentalnych dźwięków. Oprócz festiwali Match&Fuse to także międzynarodowe trasy koncertowe.
Już 12-14 listopada wystąpią wspólnie dwa duety: the Jist z Norwegii i polski Owls Are Not. Oprócz własnego materiału grupy połączą składy i wykonają przygotowane specjalnie na tę okazję utwory. 14 listopada trasa Match&Fuse dojedzie do Łodzi i Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej!


THE JIST (NO)
Dwie połowy duetu the Jist pochodzą z niewielkiego miasta w zachodniej Norwegii, jednakże współpracę zaczęli w Oslo w 2011 roku. Wspólny projekt zainspirowała dźwiękosfera wielkiego miasta, przeniesiona przez artystów w małe konstelacje ich własnej muzyki. Za pomocą gitary i przetworzonego efektami głosu, z indywidualnym podejściem do instrumentów tworzą improwizowane, dynamiczne, hałaśliwe elektroakustyczne struktury. Ich debiutancki album ukazał się w marcu 2014 roku nakładem Va Fongool.

"The JIst oferują efektywny i efektowny lek na niepokój wszystkich poszukiwaczy poważnych doświadczeń dźwiękowych współczesnego, zurbanizowanego życia." - allaboutjazz.comOWLS ARE NOT (PL)
Warszawsko-bydgoski zespół wydawany przez francuską wytwórnię Atypeek Music. Zespół powstał w 2011 roku w Warszawie jako trio, od 2014 roku działa jako duet perkusisty Marcina Sulińskiego i multiinstrumentalisty Piotra Cichockiego. Muzyka Owls to połączenie punka oraz elektroniki z odniesieniami w stronę muzyki współczesnej, jazzu nowoczesnego i drum’n’bassu. Zespół koncertował w Polsce, Wielkiej Brytanii (m.in. London Jazz Festival), Norwegii (Match&Fuse Festival), Francji, Włoszech. Dotychczas ukazały się 2 płyty grupy: „Owls Are Not What They Seem” (2012) oraz „2” (2015), a także 2 splity dokumentujące trasy koncertowe po UK i Włoszech („Live 2013″ i „Remixed”). W sieci krążą też remixy wykonane dla i przez Owls, m.in. na albumie „PL2UA” czy też kilka wersji utworu „Black noise”, który zresztą mimo szorstkiego brzmienia stał się utworem tygodnia w łódzkim Radio Żak.