KONCERT
03.12.2015 l Kawiarnia Naukowa l Kraków
start: 20:00  / wstęp: FREE PRICEMARGARET UNKNOWN
/link FB/

"Nasze prawie co czwartkowe Free Jazzowe czwartki rozrastają się w gości i publikę, co bardzo bardzo nas cieszy. Dlatego przygotowaliśmy dla Was znów małą niespodziankę. To będzie dla Nas ( i mamy nadzieję, że także i dla Was) wyjątkowa odsłona już cyklicznej imprezy. Będzie wyjątkowa za sprawą naszych gości z zagranicy i nie tylko.

A będziemy gościć :
PYTHON VS COBRA (Niemcy/Francja/Dania)
CHING LIU (Polska)
NORA NEKO (Francja)
MARTI GUILLEM (Hiszpania)
MARGARET UNKNOWN (Austria)
(więcej szczegółowych informacji o artystach znajdziecie poniżej)

Poza naszymi gośćmi wystąpią również artyści i muzycy związani z Kawiarnia Naukową oraz z free jazzowymi czwartkami." - KN Fee Jazz


❒ PYTHON VS COBRA (Niemcy/Francja/Dania)
Chłopaki grają wściekły wpierdol, słuchać tego to jakby trawić żelazne łyżki. Python vs Cobra to free-noise'owy projekt z Berlina. To ponaddźwiękowe improwizacje i nieustające zmiany. Starają się rozsadzić formułę muzycznego duetu generując falę dźwiękową, która otępia, a jednocześnie zasysa. Thiébault Imm (Francja): gitara, Kévin Angboly (Dania): perkusja.


CHING LIU (Polska)
Ching Liu aka Wojtek Bajda - Klarnecista i saksofonista mieszkający w Berlinie. Ukończył konserwatorium w Mannheim i Bern. Klasyczne wykształcenie wytworzyło w nim potrzebę poszukiwań w obszarze noise'u i muzyki współczesnej. Działa w Berlinie na polu improwizowanej muzyki eksperymentalnej i noise jako artysta solowy oraz w kooperacji z innymi muzykami. Pod szyldem Umami Live organizuje koncerty muzyki eksperymentalnej i performance'y różnych artystów. Współpracuje z muzykami m.in. ze scen Berlina, Budapesztu, Marsylii, Stambułu i Wrocławia. Organizator koncertów i animator berlińskiej sceny muzyki eksperymentalnej.


NORA NEKO (Francja)
Artysta od 20 lat związany ze sztukami wizualnymi DIY jak cyfrowy film, fotografia, obrazy generowane komputerowo, live performance, instalacje interaktywne... Za pomocą tych środków szyfruje lub rozszyfrowuje ludzkie ciało, architekturę, elementy przyrody, pragnąc ujawnić jakąś wiadomość, historię pozostawioną przez wszechświat w geometrii i strukturze każdej z jego iluzji.


MARGARET UNKNOWN (Hiszpania)
Max Bogner to muzyk, tancerz i performer. Pochodzi z Wiednia, a aktualnie mieszka i tworzy w Berlinie. Robi to pod wieloma pseudonimami (Margaret Unknown, Margaret X, MARARA, Peggy Famous).W ciągu ostatniej dekady przewodził kilku grupom; ensemble (In) The Abbysity of the Grounds m.in. z Mario Rechternem (Niemcy/Austria), Lindą Sharrock (USA) i Didi Kern (Austria), by wymienić paru artystów z ciągle zmieniającego się międzynarodowego line-upu, oraz dwuosobową grupę performerską Guele Populaire, skupioną na kombinacji dźwięku i ruchu wraz z długotrwałym artystycznym kolaborantem Rosi Themsenem Rehaugiem. Max Bogner ma duży wpływ na kształt wiedeńskiej sceny muzyki improwizowanej, gra również koncerty w Europie i Afryce.


MART GUILLEM (Austria)
Artysta heterodoksyjny, który manipuluje elektronicznym sprzętem, dźwiękiem, video, akcjami i obiektami, w sytuacjach na ogół niecodziennych. Prześmiewczo, ale refleksyjnie łączy improwizację, eksperyment, DIY w efemeryczne propozycje. Charakteryzują się one świeżym i zmieniającym się językiem, który odzwierciedla zwyczaje społeczne i związki między kreatywnością a życiem codziennym.