KONCERT
26.11.2015 l KATO l Katowice
start: 19:00  / wstęp: FREE






Po ośmiu miesiącach od wydania płyty rośnie przekonanie, że "Orient" (Latarnia Rec. 2015) nie utonął w zalewie "hajpów słabego gówna", tylko postawił wciąż pnący się monument. Dzięki ciężkiej pracy i konsekwencji, w połączeniu ze świetną produkcją i charyzmą Syny stały się zjawiskiem, które skupia wokół siebie wciąż gęstniejącą grupę zaangażowanych odbiorców, chłonących dogłębnie odurzający klimat Orientu, a ich płytę można z powodzeniem umieścić wśród najważniejszych wydawnictw ostatnich lat w Polsce. Syny to styl, którego nie da się zaszufladkować, to szczery hiphopowy brud, głębokie echo dubu, smród analogowejelektroniki oraz przekaz, który tak dezorientuje, że nie wiesz czy to jeszcze muzyka, czy już film. 

Po hucznych występach na takich festiwalach, jak Tauron Festiwal Nowa Muzyka, Avant Art Festival, UNSOUND Festival czy Up To Date Festival, duet rusza z jesienną trasą w klubach.

"W zadymionym, świetnie nagłośnionym wnętrzu ich granie nabrało surrealistycznych cech, byli jednocześnie jakby obok a jakby odcięci zasłoną mgły i swojej synowskiej konwencji. Są i współcześni i najtisowi, brudni i wrażliwi, wkurwieni i melancholijni, są w chuj zajebiści, zobacz Syny!" Mateusz Kazula / VICE

"Syny to NAJLEPSZY polski rap, jaki w tym momencie posiadamy." Witek Bartula / future-bass.pl


SYNY
Syny to nowy projekt Roberta Piernikowskiego (Napszyklat) oraz producenta 1988 (Stella, Raw, Etamski). Po czterech latach współpracy i eksperymentów powrócili do macierzy, co zaowocowało wyrazistym materiałem, mocno zakorzenionym w rapie. Syny czerpią garściami z hiphopowej klasyki, mieszając ją z właściwym sobie eksperymentalnym podejściem do tematu. Efekt jest epicki i wulgarnie prosty równocześnie. Syny to swobodny przepływ bitów i słów. To muzyka surowa i cierpka, trafiająca prosto w serca i dusze. Duet wcześniej działał pod nazwą P/E, wystąpił m.in. na festiwalach Unsound, Transvizualia, Dni Muzyki Nowej, Multiplace w Brnie oraz wielu koncertach w całej Polsce, jako Syny zadebiutowali na łódzkim festiwalu LDZ. Ich najnowsza płyta "Orient" ukazała się nakładem wydawnictwa Latarnia Records.