KONCERT
04.12.2015 l Mózg l Bydgoszcz
start: 21:00  / wstęp: FREE


LET ME INTRODUCE

HENRIK MUNKEBY NØRSTEBØ


Ilość bardzo ciekawych propozycji koncertowych, głównie z zagranicy, rośnie. Nowy cykl koncertów, pod tytułem “Let Me Introduce” to seria prezentacji nieznanych, a mających znamiona wyjątkowych, artystów z Polski i ze świata. Mając świadomość, iż to co na prawdę nowe jest zawsze nieznane, staramy się być bardzo uważni w doborze zapraszanych artystów, aby nigdy nie umknęło nam coś ważnego.

Nasz wybór będziemy Państwu prezentować, dbając aby każdy z koncertów cyklu był wart poświęconych przez Państwa czasu i uwagi. Koncerty będą bezpłatne, a wynagrodzeniem dla muzyków będą nagrania z koncertu oraz to, co otrzymają od Państwa do wystawionej po koncercie skarbonki. Wyborów artystów dokonywać będzie mózgowa rada programowa w składzie: Sławek Janicki, Qba Janicki, Jerzy Mazzoll.


HENRIK MUNKEBY NØRSTEBØ
Norweg Henrik Munkeby Nørstebø, to jeden z najciekawszych obecnie puzonistów, działający na polu muzyki współczesnej. Jego praktyka zmierza do zdefiniowania na nowo możliwości brzmieniowych instrumentu. W swojej grze nie stroni od mocnych dźwięków kojarzonych zwykle z dęciakami, ale kontruje je mikroskopijnymi brzmieniami przypominającymi urządzenia elektroniczne. Wykorzystuje szerokie spektrum technik wykonawczych – od czystych, długich tonów aż po szmerowe i prawie niesłyszalne dźwięki. Zazwyczaj stara się równoważyć partie intuicyjne z precyzyjnie skonstruowanymi strukturami.Nørstebø uczestniczy w wielu projektach muzycznych, m.in. As Deafness Increases, Lana Trio, Whirl (z Tobiasem Deliusem), BEAM SPLITTER (z Audrey Chen), Aksiom czy Skadedyr. Współpracował też z Raymondem Stridem, Niną de Heney, Fredem Lonberg-Holmem, Michaelem Francisem Duchem, Rasmusem Borgiem, Finnem Loxbo, Lee Noyesem, Okkyung Lee i Danielem Lercherem. Dużo uwagi poświęca działalności solowej. W 2011 roku wydał swój debiutancki album. Kolejna płyta, zatytułowana "Melting Into Foreground" ukaże się w połowie listopada nakładem znakomitej wytwórni SOFA music. Od 2010 roku aktywnie koncertuje – występował w ponad połowie krajów europejskich, a także w Rosji i Japonii.