PERFORMANCE
24.10.2015 l WYKWIT l Wrocław
start: 17:00 / wstęp: FREE

MACIEJ BĄCZYK

FERMENTACJA #3

WYKWIT CYDR
/link FB/

Nie jest to manifestacja polityczna ani inicjatywa proekologiczna. Nie ma to związku z modą na browary rzemieślnicze i w ogóle nie wiadomo czy to się da później wypić. Fermentujemy sok z Wykwitowych jabłek, żeby pozyskać CYDR. Kto chce być świadkiem tego zdarzenia niech odwiedzi Galerię Wykwit 24 października 2015 o godzinie 17.W programie amplifikowane butle fermentującego soku we wspólnym audio-artowym secie z Maciejem Bączykiem aka _N_A__G___R____A_. Delikatne bulgoty, syczące butelki i analogowa, minimalistyczna elektronika. Ponadto degustacja limitowanej edycji pierwszych, próbnych Wykwit Cydrów. Bądźmy zatem dobrej myśli i pamiętajmy o złotej zasadzie wszelkich degustacji: Co nas nie zabije, to nas wzmocni.

Pierwsze dwie edycje fermentacji dotyczyły produkcji wina. Pierwsza odbyła się w 2008 roku w Galerii Entropia a druga w 2009 roku w Durer Garden w Budapeszcie. Wina, które wtedy powstało nigdy nie wypiliśmy. Tym razem będzie inaczej.

koordynacja: Karolina BalcerMACIEJ BĄCZYK
Maciej Bączyk mieszka we Wrocławiu. Ukończył wydział kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się muzyką, video i innymi działaniami w których dźwięk przecina się z innymi mediami (głównie w obszarze sztuki jakkolwiek również poza nim). Grał w zespołach: AGD i Robotobibok, aktualnie gra w zespole Małe Instrumenty. Jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu "Niewidzialna mapa Wrocławia" - pierwszego przewodnika po Wrocławiu stworzonego przez ludzi niewidzących. Współpracuje z Galerią Entropia w ramach cyklu - AudioEntropia. Prowadzi pracownię nowych mediów we Wrocławskiej Szkole Fotografii oraz współpracuje z wydziałem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.

_N_A__G___R____A_____ to solowy projekt Maćka Bączyka (Robotobibok / Małe Instrumenty). Powstał z potrzeby odkrywania zjawisk, które nigdy się nie kończą. Efektem tych poszukiwań jest ambientowa, analogowa elektronika, momentami bardzo intensywna - wzbogacona surrealistycznym materiałem konkretnym z taśmy. _N_A__G___R____A_____ w warstwie wizualnej to kinetyczny minimalizm. Syntezator, magnetofon i taśma, która zaczyna i kończy koncert.