KONCERT 
31.10.2015 l Hydrozagadka l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 30/40 zł
TROPIC OFCANCER
/link FB/Tropic of Cancer początkowo był duetem Camelli Lobo i Juana Mendeza. Po wydaniu trzech wspólnych EPek, Mendez odszedł w 2012 r aby skupić się na swoim solowym projekcie - Silent Servant. Od tego czasu Camella Lobo tworzy muzykę sama.. Jej niezwykle nastrojowa i emocjonalna muzyka zdradza wpływy dream popu, minimalnego synthu i psychodelii. Zanim pojawił się jej debutancki - szeroko uznany przez krytyków muzycznych album 'Restless Idylls' (2013), wyprodukowany przez Karla O’Connor (Regis) i wydany w Blackest Ever Black, wydawała swoje projekty muzyczne we wpływowych wytwórniach Downwards i MannequinW roku 2015 Tropic of Cancer wraca z nowymi projektami. Lobo rusza w tournée jesienią i zimą, i po raz pierwszy będzie występować jako trio – z Dva Damas Taylor Burch na gitarze oraz Joshem Eustis na keyboardzie / elektronice. Latem tego roku Blackest Ever Black ponownie wydawało trzy oryginalne utwory z wcześniejszej EPki Downwards 10”s on one 12” – jako cześć celebracji piątej rocznicy wydawnictwa. Lobo wydała także pierwszy nowy utwór od wydania 'Restless Idylls' do wydanej w czerwcu kompilacji Blackest Ever Black ‘I Can’t Give You The Life You Want’ - porywającą ‘I Woke Up And The Storm Was Over’, z planami na nowa EPkę przed końcem 2015 roku.


Zanurzona w romantyzmie i przesiąknięta tematyką samotności, moralności i miłości, muzyka Tropic of Cancer tworzy silnie hipnotyzujące połączenie ze słuchaczem. Majestatyczny wokal Camelli przeplatany falami narastających dźwięków syntezatora, zawodząca gitara i niepokojące rytmy zabiorą Was do krainy mrocznej dekadencji i subtelnego piękna.

Ich fani to bardzo zróżnicowana grupa - sympatycy techno, shoegazu, muzyki gotyckiej, psychodelii, analogowych syntezatorów, a nawet popu. To, co ich łączy to poszukiwanie w muzyce mrocznego romantyzmu. Muzyka Tropic of Cancer jest eteryczna, ale także wymagająca skupienia. Ich teksty są ledwo dostrzegalne, ale razem z muzyką tworzą silny przekaz.