by Tomek Banach
IMPREZA
10.10.2015 l MÓZG Powszechny l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 15 / 20 złM O V E

MÓZG #2
/link FB/


Funkcjonujesz, poruszasz się, działasz, przemieszczasz się, pracujesz, egzystujesz, powielasz schematy codzienności. Mimo tego dookoła Ciebie panuje cisza, nie dochodzą żadne dźwięki otaczającego Cię świata. Żyjesz coraz szybciej, przemierzając kolejne chwile niczym w tunelu czasoprzestrzennym. Tak mijają kolejne dni. Uciekają jak ostatni autobus z przystanku. Nie zaprzątasz sobie głowy, zapominasz, bo nie pamiętasz nawet tego co było w zeszłym tygodniu. Brakuje Ci bodźców dzięki którym wiesz że żyjesz naprawdę. Impulsu który obudzi Cię \z tego rytmicznego pędu.
Choć bodźce są wszędzie dookoła nas, nie zauważamy ich. Nie potrafimy dostrzec ich piękna. Zamiast tego marzymy o podnietach będących często poza naszym zasięgiem, bezmyślnie gnając w ich kierunku. Zapominamy ile piękna otacza nas na co dzień. Przystań na moment, rozejrzyj się, posłuchaj, czuj, rusz swój mózg!

Move Mózg to nowa inicjatywa mająca na celu pobudzenie kreatywności i myślenia oraz rozbudzenie naszej wrodzonej ciekawości w różnych obszarach naszego życia. Cykl odbywa się w klimatycznej, specjalnie udekorowanej przestrzeni Teatru Powszechnego w Warszawie.

Wydarzenia wspierane są przez Projekt Utopia, który pomaga wprowadzić trochę zieleni do betonowych ścian tworząc jednodniową i niepowtarzalną, interaktywną, nowoczesną "galerię sztuki", w której każdy z osobna staje się częścią instalacji artystycznej.

Inicjatorką powrotu do przeżywania życia jest Ola Teks, DJ’ka stacjonująca od dłuższego czasu w Warszawie która jest członkiem kolektywu Move Move. O oprawę muzyczną zadbają wyselekcjonowani DJ grający tylko i wyłącznie z vinyla oraz producenci z występami live. Doznania wizualne zapewnią artyści intermedialni, którzy specjalnie dla nas porzucą galeryjne "white cuby".

ENTRY: 
22:00 - 02:00 - 15 zł
02:00 - end - 20 zł DANIEL MENCEL Live! / Wrocław
BARI / Duch i Mrok
❒ MAREK NALIKOWSKI / Tumult❒ CYRYL / Move MoveProjekt specjalny:
Zajmuje się sztuką wideo, fotografią, obiektem i performansem. Jest zainteresowana badaniem granic percepcji zmysłowej i pozazmysłowej w kontekście wpływu technologii na codzienne życie i tożsamość jednostki przez wartościowanie rzeczywistości i zdarzeń 


Rocznik 88, absolwent krakowskich Intermediów w pracowni Działań Medialnych. Pracuje w dziedzinie mapowania, wideo, instalacji, interakcji, ruchu i dizajnu. Organizuje wystawy i audiowizualne performance. Profesjonalnie zajmuje się retuszem wideo i efektami wizualnymi. Próbuje łączyć i badać te wszystkie, różne kody przekazu wizualnego i ich zdolność do przetwarzania i/lub odtwarzania w konkretnych przestrzeniach miejskich czy wystawienniczych. Dzięki tej elastyczności języka wizualnego jego instalacje są współczesnymi wielowymiarowymi obrazami. Współtwórca platformy studiokiosk.eu oraz vidmo.com.pl