KONCERT
16.10.2015 l Mózg Powszechny l Warszawa
start: 21:30  / wstęp: 10 zł


DARIA WOLICKA


HANIA PIOSIK


QBA JANICKI

/link FB/DARIA WOLICKA
Absolwentka szkoły muzycznej, studentka muzykologii. Artystyczne wykształcenie doprowadziło ją do chęci odkrywania własnych możliwości w muzyce freejazzowej i improwizowanej. Za najgorsze w muzyce uważa "wyłączne sprzedawanie wyuczonych brzmień". Na stałe związana z Warsaw Improvisers Orchestra i zespołem gospel Et in terra.

HANIA PIOSIK
to jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek warszawskiej nowej fali. Jej charakterystyczna barwa, wyobraźnia i talent sceniczny zamieniają każdy koncert w metafizyczne widowisko. Współpracując z różnymi muzykami przedstawia własne, często bardzo osobiste środki wyrazu w skrajnie różnorodnych stylach. Obecnie poza śpiewaniem w Warsaw Improvisers Orchestra, pracuje nad debiutancką płytą projektu Rumianek. Rozwija również współpracę z bydgoskim multiinstrumentalistą Qbą Janickim, oraz z dwoma warszawskimi muzykami - Patrykiem Zakrockim i Pawłem Szamburskim. Jej własny, solowy projekt ukaże się w 2016 roku w Japonii.


QBA JANICKI
ur. 06 lutego 1989 w Bydgoszczy. Pomieszkuje tu i tam. Tworzy różne rzeczy. Gra, produkuje, słucha, wykonuje muzykę i inne dzieła. Dużo mówi, często bez sensu ale zazwyczaj z sensem. Przez nieznajomych odbierany jako zarozumiały, rozpieszczony gbur, synalek tatusia, który uważa, że jest najlepszy i najmądrzejszy. Przez przyjaciół uwielbiany za poczucie humoru, ładne stopy, bezczelność, nienaganny styl życia oraz słowotoki na tematy egzystencjalne. Lubi jeść i pić. Nie lubi pisać biografii.