SŁUCHOWISKO / KONCERT
01.11.2015 l Centrum Amarant l Poznań
start: 15:00 / wstęp:10 zł

/link FB/


"Podczas spotkania opowiadać będziemy o tym jak bardzo chcemy być kochani poprzez wydawane przez nas dźwięki i jak głęboko musimy wejść w nasz prywatny pierdołowaty las by natknąć się na chatę w której mieszkają nasze sny i bezczelności quasi-muzyczne. Poemat prozą czytał będzie, przetwarzał, bazując na mikrofonach lo-fi, Adam Frankiewicz. Zaś za warstwę przestrzenno-dźwiękowo-meblową odpowiadać będzie Adrian Piasecki, Darek Pietraszewski i widownia. Czas do końca nie określony, ale w granicach wytrzymałości.

„Mój ojciec mówił tak: Cóż by to było, gdyby jakiś ponury włóczęga-egoista wiódł życie pełne zbytków i luksusów, chodząc tylko przed królewskim pałacem i wmawiając sobie, że jest księciem. Cóż by to było? Składam ten żarcik w darze historii, zakładając, że nie ma w pobliżu magnetofonu. Mój przypadek jest inny. Ja zawsze wiem, kiedy kłamię, potrafię wyobrazić sobie okrutne konsekwencje tego, że ktoś uwierzy w moje kłamstwa.”

Zapraszam ja i przyjaciele. - Adam Frankiewicz


ADAM FRANKIEWICZ
Muzyk, reżyser, realizator, producent, improwizator. W 2009 roku ukończył reżyserię teatru lalek w Białymstoku. Poprzez teatr formy, słuchowiska oraz muzykę elektroakustyczną dąży do wykreowania własnego języka twórczego. Jego pierwsze audiowizualne spektakle („Dulcynea”, „Tukar”, „Tape project”), które wyreżyserował i do których tworzył formy audio (muzykę, dźwięk, instalację), pokazywano na wielu europejskich festiwalach (między innymi w Kurganie, Madrycie, Koszycach, Rydze, oraz Drohobyczu). Do tej pory zrealizował kilkanaście spektakli z autorską muzyką i interaktywną oprawą dźwiękową m. In. „Solaris”, „Import/Export”, “Don Juan”.


Na przestrzeni ostatnich lat współpracował z wieloma fundacjami, instytucjami oraz niezależnymi artystami, czego owocem było powstanie między innymi projektu MMM, TAPE oraz Grupy Etyka Kurpina. Jako Tape Project występowali na takich festiwalach jak Up To Date, Magnetofon, Kn Fest, oraz gościnnie w teatrach. Wraz z Mateuszem Tymurą z Teatru Latarnia prowadzi niezależne wydawnictwo magnetofoniczne "Pionierska", w której na początku 2015 roku wydał 90 minutową kasetę solowego projektu Grupy Etyka Kurpina. Z Adrianem Piaseckim / Aggtelek, tworzy projekt improwizowanej elektroniki OJUN. Punktem wyjścia dla ich działań, są surowe, hałaśliwe transowe dźwięki, luźno inspirowane tradycjami wywodzącymi się z mitologii Jakutów. Na jesień 2015 planowana jest premiera ich pierwszego albumu w labelu Pointless Geometry
ADRIAN PIASECKI
Z wykształcenia prawnik i filolog języków ugrofińskich. Od 2008 roku aktywnie zajmuje się muzyką elektroniczną: począwszy od wczesnego, solowego projektu Aggtelek z pogranicza muzyki ambient i IDM, aż po ostatnie poszukiwania na styku nurtu noise i ekperymentalnego techno [w ramach duetu Ojun]. Ponadto brał udział w parateatralnym performansie Tape Project. Występował m.in. na Alternative Experimental Night w The Dry Bar w Londynie [2008], na festiwalu eksperymentalnej muzyki elektronicznej Sonic Zones w Pawilonie Secesji w Wiedniu [2009], a także na festiwalach Białystok Up to Date [2010] oraz Magnetofon w Warszawie [2011]. Gościł też na imprezach z cyklu Brutaż i Fala Dźwięku w Warszawie oraz KN Fest w Krakowie.
DAREK PIETRASZEWSKI
Muzyk, improwizator, promotor muzyki niezależnej, współzałożyciel i człowiek od brudnej roboty w portalu Trzecia Fala. Związany z warszawskim zespołem Airth. Gra na instrumentach elektronicznych, elektroakustycznych oraz gitarze elektrycznej. Współogarniacz kasetowego wydawnictwa Pointless Geometry.