WYKŁAD / SPOTKANIE
07.10.2015 l Centrum Amarant l Poznań
start: 20:30 / wstęp: FREE

/link FB/

Wykład będzie dotyczył grupy kompozytorów, którą w 1992 roku powołał do życia Antoine Beuger. Potem zaprosił do kolektywu między innymi Manfreda Werdera, Michaela Pisaro, Evę-Marię Houben, Jürga Frey'a. Centralnym pojęciem dla tego kolektywu jest cisza i jej znaczenie w muzyce, inspirują się zwłaszcza dokonaniami Johna Cage'a twórczo je rozwijając. 

Więcej miejsca zostanie poświęcone działalności austriackiego puzonisty Radu Malfattiego, który zaczynał od free jazzu (współpracował choćby z Joe McPhee, Chrisem McGregorem, Louisem Moholo), potem poświęcił się swobodnej improwizacji (King Übü Örchestrü). Po jakimś czasie zarzucił tę metodę tworzenia na rzecz komponowania, ale ostatnimi czasy powraca do improwizowanych spotkań. 

Wykład będzie wstępem do koncertu podczas którego Cristián Alvear wykona nowy utwór Malfattiego

W temat wprowadzi Piotr Tkacz - publicysta, organizator, didżej improwizator, pomysłodawca cyklu "Historie muzyki". Jego teksty ukazały się między innymi w Dwutygodniku, Glissando, 2+3D, Fragile, HIS Voice. Z wykładami gościł w toruńskim Kulturhauz i Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie, a w poznańskim HAT Center prowadził spotkania dotyczące "Sonic Warfare" Steve'a Goodmana.