KONCERT
07.10.2015 l Centrum Amarant l Poznań
start: 21:00  / wstęp: 10 złCRISTIÁN


/link FB/

Ceniony chilijski gitarzysta po raz pierwszy zawita do Poznania i wykona napisany specjalnie dla niego utwór.
Cristián Alvear koncentruje się na wykonywaniu i nagrywaniu muzyki awangardowej. Jest jednym z kuratorów poświęconego twórczości eksperymentalnej Relincha Festival w Valdivia (Chile).
Występuje w kraju i zagranicą, w ostatnich latach daje wiele edukacyjnych koncertów w wiejskich regionach południowego Chile. W repertuarze ma utwory takich kompozytorów jak Antoine Beuger, Manfred Werder, Michael Pisaro, Ryoko Akama. Jego nagrania wydawały między innymi Edition Wandelweiser Records, Cathnor, Potlatch, B-Boim

Tego wieczora usłyszymy kompozycję zasłużonego, ale i kontrowersyjnego, Austriaka Radu Malfattiego. “shizuka ni furu ame” po japońsku oznacza mniej więcej cichy, niezbyt gęsty deszcz; sporo przestrzeni między kroplami; czas by słuchać; wszystkie dźwięki są grane nie bardzo cicho, ale ostrożnie. akordy wybrzmiewają aż cień dźwięku zaczyna umykać twojemu umysłowi.
.

CRISTIÁN ALVEAR
Chilijski gitarzysta zajmujący się na wykonywaniem i nagrywaniem muzyki eksperymentalnej. Jest jednym z kuratorów festiwalu Relincha. Występuje w kraju i zagranicą. W ostatnich latach daje wiele edukacyjnych koncertów w wiejskich regionach południowego Chile. W repertuarze ma utwory takich kompozytorów jak Antoine Beuger, Manfred Werder, Michael Pisaro, Ryoko Akama. Jego nagrania ukazywały się nakładem wydawnictw Edition Wandelweiser Records, Cathnor, Potlatch, B-Boim.