KONCERT
29.10.2015 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 złIMPRO MITING

KACPERCZYK / KALINOWSKI / NOWACKA 
/link FB/

Co czwartek w Eufemii IMPRO MITING - niespodziewane spotkania i niecodzienne dźwięki.

Tego wieczora czekają nas trzy występy - na start solowy projekt Richarda Grandmorin - łłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł, następnie pierwsze spotkanie Filipa Kalinowskiego, Łukasza Kacperczyka i Antoniny Nowackiej, zaś wieczór zamknie Maciek Bączyk ze swoim solowym projektem _N_A__G___R____A_____


Jest członkiem jednoosobowego zespołu Verte Couverture (laptop punk, darkwave) i dwuosobowego zespołu Cochon Porc (new wave) oraz autorem projektu visualizacji The New Hammers & Sickles. Od 2012 r. pracuje nad projektem łłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł, czyli nad próba wykonania analogicznej tanecznej noise-muzyki na podstawie starego maltretowanego gramofonu Bambino. W ramach projektu wykorzystane są cechy fizyczne gramofonu, czyli możliwości transformacji wibracji na dźwięk. Nazwa projektu wynika z faktu, że hasło łłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłł nie może zostać znalezione przez Google (za długie) co podkreśla analogiczną ideę projektu.
FILIP KALINOWSKI 
Bedroom DJ, który wraz z latami działań w zespole kIRk i kolejnymi albumami grupy zagłębia się coraz bardziej w to, co znajduje się na obrzeżach płyty winylowej. Gramofonowy eksperymentator, miłośnik sampli, loopów i przetworzeń, dziecko dubu, rapu i elektroniki. Współtwórca projektów Msza święta w Altonie, Pan Borman drinks Vlooper, Stupor, KK i E F M, współzałożyciel DIY labelu Circon Int., współorganizator festiwalu LDZ. Dziennikarz muzyczny na stałe związany z magazynem Aktivist, radiem Red Bull Music Academy i portalem The Quietus. Słuchacz i pasjonat.
ANTONINA NOWACKA
Wokalistka, artystka wizualna, zainteresowana wykorzystaniem głosu jako instrumentu oraz jego korelacją ze stanami umysłowymi, zjawiskami wewnętrznymi i zewnętrznymi, co łączy w swych poszukiwaniach dźwiękowych. Oscylują one wokół muzyki dawnej - pieśni religijnych, antycznych oraz opery. Eksperymentuje z elektroniką, dźwiękami aparatu mowy, mową bez słowa, nastrojami. Z siostrą Bogumiłą Piotrowską od 5 lat współtworzy zespół audiowizualny WIDT (Who Invented Double Tap), improwizacje na głos, elektronikę i analogowe wizualizacje. Współgra z Warsaw Improvisers Orchestra oraz w pomniejszych składach z poszczególnymi jej członkami: Natanem KryszkiemOlgierdem Dokalskim (Potala), Piotrem Dabrowskim (PAELI***ZUN), współpracuje z zespołem kIRk (Olgierd Dokalski / Paweł Bartnik / Filip Kalinowski), udziela się w progresywno-ambientowym projekcie Heliocentrism. W maju tego roku w wydawnictwie Pointless Geometry ukazała się 40- minutowa kaseta VHS projektu WIDT.ŁUKASZ KACPERCZYK
Zajmuje się elektroakustyczną muzyką eksperymentalną opartą przede wszystkim na dźwiękach generowanych przez syntezator modularny. Nie stroni jednak od instrumentów wykonanych własnoręcznie. Interesuje go niepowtarzalność i ulotność efektów pracy z takim zestawem oraz jego ogromny potencjał brzmieniowy. Ceni przestrzeń i wstrzemięźliwość w budowaniu dźwięków.
Wraz z Wojciechem Kurkiem (perkusja) tworzy duetu Paper Cuts. Stawiają na improwizację, ale słabość do czytelnej struktury sprawia, że nierzadko odchodzą od strategii kojarzonych z tym gatunkiem. Żywioł perkusji prowadzi dialog z generatywną mocą maszyny, dając zaskakujące rezultaty – od transowych, plemiennych tańców, przez delikatne, organiczne przestrzenie aż po gęste, nawarstwiające się struktury. Jest czwartym członkiem Modular String Trio. Udziela się w Warsaw Improvisers Orchestra.
MACIEK BĄCZYK
Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Ukończył wydział kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się muzyką, video i innymi działaniami w których dźwięk przecina się z innymi mediami (głównie w obszarze sztuki jakkolwiek również poza nim). Nagrywał płyty i koncertował z zespołami: AGD, Robotobibok, Małe Instrumenty. Aktualnie współpracuje z zespołem Kristen i rozwija formułę solo + magnetofon pod szyldem _N_A__G___R____A_____. Jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu "Niewidzialna mapa Wrocławia" - pierwszego przewodnika po Wrocławiu stworzonego przez ludzi niewidzących. Współpracuje z Galerią Entropia w ramach cyklu - AudioEntropia. Prowadzi pracownię nowych mediów we Wrocławskiej Szkole Fotografii oraz współpracuje z wydziałem kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim.
_N_A__G___R____A_____ to jego solowy projekt. Powstał z potrzeby odkrywania zjawisk, które nigdy się nie kończą. Dwa podstawowe narzędzia, którymi się posługuje to: magnetofon reporterski NAGRA III oraz syntezator Synthi AKS. Z ich pomocą rozwija improwizowane, transowe sety inspirowane krautrockiem, minimal music i ambientem. Muzyce często towarzyszy obraz o równie intensywnym, hipnotycznym charakterze. _N_A__G___R____A_____ w warstwie wizualnej to kinetyczny minimalizm. Syntezator, magnetofon i taśma, która zaczyna i kończy koncert.