KONCERT
22.10.2015 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 złIMPRO MITING

/link FB/


Co czwartek w Eufemii IMPRO MITING - niespodziewane spotkania i niecodzienne dźwięki. Tego wieczoru pod czarną ścianą w białe kropki spotkają się: MICHAŁ MAOTA - Saksofon tenorowy. Topy. Szczyty Karakorum. Z ciemności prowadź mnie ku światłu. ALEKSANDER ŻUROWSKI - Skwierczące oscylatory wprawiane w ruch przez czarno-białą klawiature. Pląsy ciał niebieskich, planet z gwiazdami stałymi splatanie się z taktem ujęte w harmonię. MICHAŁ STAWARZ - Perkusista czyli nikt. Baron pokoju i kapitan statku. Gdyby nie on to nie wiem.


Saksofon tenorowy. Muzyk improwizujący, szukający w muzyce jakości dusznych i transowych. Grał w Volno pod wodzą Norbulla i w DK3M. Aktualnie najczęściej gra z Michałem Kasperkiem, Natanem Kryszkiem, Wojciechem Kwapisińskim, uczestniczy w Impro Mitingach i w Warszawskiej Orkiestrze Improwizatorskiej.
ALEKSANDER ŻUROWSKI
Pianista. Gra na syntezatorach w zespole rockowym Wicked Giant. Zna nutki i dużo ćwiczy, denerwując sąsiadów. Z Teodorem Olterem założył niesamowicie undergroundowy, jazzowy zespół Nietakt. Grał w Warsaw Improvisers Orchestra, kiedy ta odbywała się jeszcze w Sztukach i Sztuczkach. Współtworzył Trio de Janeiro. To nie on napisał ten tekst.