SPOTKANIE / PANEL / KONCERT
08.10.2015 l Galeria i l Kraków
start: 19:00 / wstęp: FREE


GLISSANDO #27
/link FB/


Glissando, Instytut Pejzażu Dźwiękowego, Instytut Intuicji oraz Galeria i! zapraszają na krakowską premierę numeru #27 Glissanda

W numerze znajduje się obszerny dział poświęcony krakowskiej scenie improwizacji - "Kraków Intuicyjnie" - przygotowany pod redakcją Krzysztofa Pietraszewskiego ze wsparciem Marcina Barskiego.

Program:

1. Improwizowany Kraków - blisko 15. lat grania i co dalej? Rafał Mazur, Michał Dymny, Konrad Gęca, Marcin Barski prowadzenie: Krzysztof Pietraszewski

2. Słuchowisko Marcina Barskiego i Konrada Gęcy

3. Koncert Instytutu Intuicji w składzie: Paulina Owczarek – saksofon Tomek Chołoniewski – perkusja Michał Dymny – gitara Rafał Mazur – akustyczna gitara basowa. Zapraszamy!


MICHAŁ DYMNY
Michał Dymny jest muzykiem improwizatorem. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współuczestniczył w przedsięwzięciach organizowanych przez krakowski kolektyw Improvising Artists, a także w projektach o nazwie „Entropy” oraz „Process – Laboratory of Intuition”.
Samouk eksperymentujący z dźwiękiem i video, improwizator. Punktem wyjścia do działań twórczych są nagrania terenowe lub dźwięki generowane przy pomocy dyktafonów, przedmiotów jak i samego miksera, który jest głównym instrumentem. Sięga po wszelkie tworzywa, stara się nie przywiązywać do konkretnego medium, a raczej dobierać je w zależności od kontekstu. Opowieść, komunikacja z odbiorcą - te warunkują każdorazowo użycie innych narzędzi.


W poszukiwaniu interakcji prowadzi warsztaty, podczas których jest tylko inicjatorem procesu twórczego i w ten sposób próbuje realizować założenia formy naturalnie ukształtowanej (Andrzej Pawłowski) czy formy otwartej (Oskar Ansen), udowadniając, że twórczość nie jest domeną profesjonalistów i nie jest bezpośrednio powiązana z warsztatem, umiejętnościami. Pod szyldem muzykoterapii od lat organizuje cykl wydarzeń promujących muzykę poszukującą, sztukę dźwięku i sztuki wizualne.


Występował w ramach "emfp on tour" (Paryż, Amsterdam, Bruksela, Londyn, Berlin), na festiwalu AudioArtSkver art (mali losinj), w Lublanie (wraz z kolektywem Cirkulacija2). oraz w ramach projektu Exploratory Music From Poland on Tour. Organizuje cykl koncertów Muzykoterapia, promujących sztukę dźwięku i muzykę poszukującą. Jest członkiem polskiego stowarzyszenia muzyki elektroakustycznej, autorem muzyki do filmu "Legenda kineform" i do spektaklu "Paradiso". niedawno wydał płytę "Art of choices" nakładem wydawnictwa Mathka oraz współtworzył podgórski nieprzewodnik dźwiękowy.PAULINA OWCZAREK
Saksofonistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie. Gra na saksofonie altowym i barytonowym. Zajmuje się głównie muzyką swobodnie improwizowaną i współczesną kameralistyką. Współtworzy samBar, Instytut Intuicji, Elder Space Bankers, OKOP, HiQ i Saksofonarium. Pomysłodawczyni i założycielka Cracow Improvisers Orchestra, grała m.in. w formacjach LANZAMovement DuoOCDMI65VladimirskaUncharted Territory i Satoko Fuji Orchestra. Współpracowała z London Improvisers Orchestra, krakowskim Teatrem Starym i Operą Krakowską.Bierze udział w projektach krakowskiej sceny muzyki improwizowanej (Bezdroża, Muzykoterapia, LabInt, Open Session), performansach łączących improwizowany taniec i muzykę (Free the Dance, poszlaki|wątki|strzępy, Passing Through Workshop) a także festiwalach poświęconych muzyce współczesnej, eksperymentalnej i improwizacji (Hurta Cordel, Musica Electronica Nova, Taller de Musica Improvisada, AudioArt, Sound Exchange, Krakowska Jesień Jazzowa, Discordian Community Riot). 


Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie. Zajmuje się głównie muzyką improwizowaną. Grał na wielu festiwalach w Polsce i zagranicą z wieloma muzykami (m.in. John Butcher, Phil Minton, Frederic Blondy, John Edwards, Le Quan Ninh, Włodzimierz Kiniorski, Krzysztof Knittel, Jean-Herve Peron, Tomasz Stańko, Yuri Yaremchuk). Występował również spektakl "Testament Optymisty" w reżyserii Dominiki Knapik w krakowskim teatrze "Łaźnia".


Jest twórcą muzyki do filmów animowanych Marty Pajek oraz muzyki do spektaklu "Teatr Anatomiczny" Teatru Tańca "Amareya". Na co dzień uczy gry na perkusji w szkole I i II stopnia w Krakowie. Prowadzi również warsztaty muzyczne na Uniwersytecie Dzieci. Nakładem wydawnictwa Mathka wydał solową płytę „un”, a w duecie z Denisem Kolokolem cd „Sympli Romatikó”. Ostatnio nakładem wydawnictwa ForTune records ukazała się płyta zespołu P.U.R. Ensemble z udziałem muzyków z Polski (Tomek Chołoniewski, Krzysztof Knittel, Maciej Staszewski), Rosji (Alexey Kruglov) i Ukrainy (Yuri Yaremchuk).