KONCERT
02.10.2015 l Macondo l Wrocław
start: 19:00 / wstęp: 10 zł


ADAM WEBSTER

BOGUSŁAW KRAWCZUK

LENA CZERNIAWSKA
/link FB/

Adam Webster — wiolonczela, Bogusław Krawczuk — syntezatory,
Lena Czerniawska — rysunek


LENA CZERNIAWSKA
Rysownik, grafik, ornitolog amator i miłośnik literatury. Jej głównym środkiem wyrazu jest rysunek czyli sposób utrwalania, który nadaje się do zabrania w podróż, dołączenia do trupy muzycznej, napisania opowiadania, obserwacji ptaków, uważnego słuchania, jednoosobowej, całonocnej imprezy, opowiadania dowcipów, ćwiczeń logicznych i medytacji. Nie rozstaje się ze szkicownikiem, który służy jako pierwsza pomoc w dokumentacji codzienności. Poszerzając swój rysunkowy język tworzy również collage, instalacje, murale oraz krótkie teksty, a od niedawna improwizuje rysunkiem. Stara się bardziej szukać niż znaleźć, bo wie, że "kto znalazł źle szukał" (Aglaja Veteranyi)


❒ BOGUSŁAW KRAWCZUK
Pochodzi z Nowej Rudy (obecnie Wrocław). Jak przystało na artystę, ukończył informatykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Improwizuje na fortepianie, syntezatorach i komputerze. Wchodził w skład zespołu jazzowego FreeOnJazz (wcześniej konceptualna grupa muzyczna FreeOnJazgot), rockowego The Colonists, Mikro Orchestry (muzyka wykonywana na gameboyach). Solowo dawał koncerty improwizowanej muzyki syntezatorowej i organowej (w kościołach). Jest twórcą oryginalnego syntezatora software'owego. Jeśli czas mu na to pozwoli, korzystając z własnego matematycznego modelu sztuki ma zamiar udowodnić, że komputer jest zdolny do twórczości.


❒ ADAM WEBSTER
Wiolonczelista z Liverpoolu. Przez ostatnie 15 lat grał w wielu grupach Free Improv, między innymi: Swung Dash, Pecha Kucha, Amphibolous i Frakture Big Band. Grał on również z wieloma światowej sławy muzykami Europejskiej Wolnej Improwizacji, takich jak Evan Parker, Eddie Prevost, Carlos Zingaro, Maggie Nicols, Ben Patterson. Adam współpracuje również z filmem i teatrem, z tancerzami, artystami multimedialnymi i poetami, malarzami i aktorami teatru fizycznego. W Liverpoolu Adam był współtwórcą i osobą zarządzającą organizacją Frakture, która zajmuje się organizacją koncertów, warsztatów, festiwali i rezydentur światowej sławy muzyków.