IMPREZA / KONCERT
24.09.2015 l Znajomi Znajomych l Warszawa
start: 20:30 / wstęp: FREE


LABORATORIUM #006

MIRT / MICHAŁ WOLSKI
/link FB/


"Po letnim okresie odpoczynku, spacerowania w klapkach i z ręcznikiem na ramieniu, czas wrócić do ciemnych sal pełnych nieoczywistych brzmień generowanych przez komputery oraz syntezatory niewystępujące w środowisku górskim, morskim czy też mniejszych bądź większych jezior. Po kilku miesiącach przerwy do przestrzeni sali kinowej Znajomych Znajomych wraca LABORATORIUM, czyli cykl spotkań muzycznych mających sprzyjać eksploracji dźwiękowych terytoriów – mniej lub bardziej dzikich.


W czasie pierwszego (a szóstego "w ogóle"), powakacyjnego spotkania będziemy gościć Mirta, stołecznego muzyka, który o sobie mówi tak:
„Prawdopodobnie 'soundtrack' to najbliższe określenie na jego muzykę, w której miesza się ambient, field recording, techno, psychodelia, elektroakustyka i wiele innych gatunków z przedrostkiem post. To zawsze twór na granicy kompozycji i improwizacji, gdzie repetytywność miesza się z kontrolowanym chaosem. Głównym narzędziem jest dla niego system modularny, ale nie stroni od innych instrumentów. Wydał ponad dziesięć albumów w Polsce, Włoszech i USA. Zaangażowany jest w liczne okołomuzyczne działania - wytwórnie Saamleng i Monotype, oraz manufakturę XAOC Devices w ramach której współtworzy systemy modularne”. Zapraszamy Was serdecznie do licznego stawienia się w gościnnych progach Znajomych Znajomych 24 września br. i oddania w objęcia nieprzewidywalnych form brzmieniowych autorstwa tego interesującego, warszawskiego muzyka. Ze wsparciem przyjdzie Mirtowi Michał Wolski, gospodarz cyklu, twórca Minicromusic Rec., który tego wieczoru zaprezentuje materiał z nadchodzącego albumu, który jeszcze w tym roku ujrzy światło dzienne za sprawą należącego do Jacka Sienkiewicza wydawnictwa Recognition Rec." - Laboratorium