KONCERT
18.09.2015 l MÓZG Powszechny l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 30 zł/link FB/

"K" PROJECT to melanż różnorodnych doświadczeń i wyborów artystycznych otwierających przestrzeń kreacji skierowanej na nowe - czasami zaskakujące - koincydencje. Horyzont inspiracji zakreślają punkty odniesienia: system harmolodic Ornette Colemana, muzyka współczesna, dub, improwizacja nie-idiomatyczna, muzyka etniczna, muzyka elektroniczna, forma otwarta. Krzysztof Majchrzak - bas elektryczny, Pete Drungle (USA) - fortepian, instrumenty klawiszowe, Philippe "Pipon" Garcia (Francja) - perkusja, sampler, parlofon, wokal.


KRZYSZTOF MAJCHRZAK
Muzyk improwizujący, kompozytor i producent, dyrektor artystyczny. Studiował kontrabas klasyczny. Po okresie aktywnego uczestniczenia w tworzeniu nowej fali polskiego jazzu na początku lat 80-tych (współpraca z „Tie Break”, „Labirynt”, „Sunset”, „New Jazz Band”. Osiedlił się we Francji w 1988 roku, gdzie z powodzeniem kontynuuje karierę muzyczną.


Jego muzyczny wszechświat jest na styku różnych kultur muzycznych oraz różnych źródeł inspiracji, od muzyki współczesnej poprzez harmolodic, barok do rocka. Praktykuje wszystkie rodzaje improwizacji, szczególnie improwizację „nie-idiomatyczną” i ciągle szuka wyjątkowego i oryginalnego brzmienia. Interesuje się również nurtem Dada – projekt „Poesique” oparty na tekstach Hugo Ball. Ważną część jego aktywności stanowią koncerty solowe. Dwa projekty – pierwszy, oparty na własnych kompozycjach i wolnej improwizacji (gra jednocześnie na basie elektrycznym, basie midi, fretlesie i gitarze unison. Drugi projekt, to projekt bas solo oparty na transkrypcjach utworów Witolda Lutosławskiego.
Laureat nowojorskiej nagrody Bessie Award. Wybitny kompozytor i pianista, który współpracował z Ornette Colemanem, The Kronos Quartet, Ronald „Shannon” Jackson Yoko Ono i wielu innymi znakomitościami. ) wraz z Grant Calvin Weston i Krzysztofem Majchrzakiem gra rowniez w Ekstasis Trio. Pisze muzykę do teatru, telewizji, filmu i wideo, pracuje z artystami wizualnymi i performance, w tym m.in. Michaelem Portnoy’em, Rudolfem Stingelem, Marianne Vitale, Lilibeth Cuenca Rasmussen, Agathe Snow i innych. Jego kompozycje muzyczne, spektakle i sound design towarzyszyły wystawom Art-Basel Miami, Whitney Biennale i Performa 07, 09 i 11.Wsławił się legendarnym seansem 24-godzinnej improwizacji fortepianowej. Wychwalający go Alan Licht publicysta The Wire Magazine podkreślał jego pełną kreatywność po 23 godzinach wykonywania improwizowanego programu.
Poza Bessie Avard Drungle otrzymał stypendium American Music Center i rezydencje kompozytorskie w Ucross, Wyoming i Wydziale Sztki Cardiff Wales. Ornette Coleman mówił o jego muzyce, że to osobny świat dźwięku. Sean Lennon (syn Johna) pisał: „Niesamowite … najważniejszy zapis piano solo jaki słyszałem w ciągu dekady. „Rozległość i głębia jego improwizacji, kreatywność przy fortepianie są naprawdę wyjątkowe. Pete jest prawdziwym muzykiem i artystą ponad i poza gatunkami; jest wspaniałym pianistą. „- dodawał Philip Lasser profesor kompozycji w Julliard School.
❒ PHILIPPE "PIPON" GARCIA
Grał z takimi muzykami , jak: Bill Fisell, Gabrielle Mirabasi, Paolo Fresu, Erick Truffaz, Don Cherry, Barre Philips, Greg Cohen, Steve Grossman, Ricardo del Fra, Manu Codja, Antoine Herve. Współpracował w dziedzinie tańca współczesnego z Carolin Carlson i Carine Werner.Od 1987 równolegle z jazzem praktykuje muzykę elektroniczna z takimi formacjami, jak: „Kptn Planet” – solo, „Cosmik Connection”, „Cube”, „Bass Elevator”. Z Krzysztofem Majchrzakiem współpracuje od 1990 roku. Grali wspólnie w takich formacjach, jak : „Dune”, „Exagere – Moi – Ensemble”, „Les Last X”, „GMB Ochestra”, „Gembalski/Garcia/Majchrzak Trio”, „YMG Trio” z Januszem Iwańskim., duo „G & M Galactic Session”.