by Karol Czerniakiewicz
KONCERT
11.09.2015 l Chmury l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 25 zł


GROUP RHODAF O Q L
/link FB/


GROUP RHODA (US)
Group Rhoda to solowy projekt z San Francisco, za którym stoi Mara Barenbaum (wchodząca również w skład duetu Max + Mara). Artystka tworzy analogową muzykę elektroniczną spod znaku tropical darkwave i minimal wave. Projekt ten jest wynikiem kilkuletniej podróży w głąb siebie, która to zaowocowała debiutanckim albumem "Out Of Time, Out Of Touch", wydanym w 2012 roku przez brytyjską wytwórnię Night School Records (m.in. Molly Nilsson, Sally Dige, The Space Lady).Za pomocą swojej twórczości Group Rhoda przywołuje obrazy i rytmy, które mają w sobie coś zarówno z atawizmu, jak i z futuryzmu. Jest w tej muzyce pewna urzekająca sprzeczność - minimal wave i postindustrialne krajobrazy łączą się w niej w zaskakujący sposób z tropikalnymi rytmami i charakterystycznym wokalem artystki. Będzie to pierwszy występ Group Rhody w Polsce.FOQL
Solowy projekt Justyny Banaszczyk. W 99% to Łódź ukształtowała estetykę w której się odnajduje. Odkąd porzuciła tradycyjne wykształcenie muzyczne poszukuje form lepiej przystających do otaczającej rzeczywistości - zimna fala miesza się z techno, rave z found footage i samplami z klasyków. Dodajmy do tego niemodną słabość do opowiadania historii i literackość wykorzystywanych motywów, będące wynikiem znudzenia czczym eksperymentowaniem i wykonywanym zawodem. W niedalekiej przeszłości, w obliczach brudniejszych, chaotycznych, synth punkowych, grała z RNA2 jako Marburg (Oficyna Biedota, 2012-13 / Weyrd Son Records 2013 / Gooiland Elektro 2014) oraz w Kolektywie Ebola.


FOQL obecnie jest związana z labelami Enfant Terrible ("Post- everything" 2014), i New York Haunted ("Hopeless" 2015). Wraz z RNA2Tomaszem Popakulem (Astma) tworzy trzyosobowy projekt OSTY. Stale współpracuje z Jarosławem Grzelakiem (RNA2), z którym złożyła i prowadzi Niebezpieczne Związki (NZ//LD). Ostatnie dwa solowe wydawnictwa Justyny "Black Market Goods" (Pointless Geometry 2015) oraz  "Hypatia" (Enfant Terrible / Gooiland Elektro 2015) spotkały się z bardzo dobrym odbiorem i przychylnymi recenzjami.