KONCERT
18.09.2015 l Chmury l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 10 zł


ROSA VERTOV

RAZOR CUNTS
/link FB/

Zapraszamy na piątą edycję GIRLS TO THE FRONT, gdzie po raz kolejny udowodnimy, że girlsbandy zasługują na więcej uwagi. Tym razem spotykamy się w Chmurach, gdzie odbędzie się premiera EPki jednego z niewielu polskich zespołów ze 100% dziewczyńskim składem: Rosa Vertov (ex The Wiletts). Wystąpią też Razor Cunts, punkowe riot grrlz z Berlina, które wśród inspiracji wymieniają Lydię Lunch, Bikini Kill, ESG, ale też Mirandę July i Mary Poppins. A po koncertach tańce do piosenek wybranych przez damsels in distress djs (+gości!). Chodźcie!


GIRLS TO THE FRONT: Cykl koncertów i imprez organizowany przez warszawski kolektyw damsels in distress djs, poświęcony dziewczynom tworzącym muzykę. Występujące składy to 100% dziewczyn, a na afterach pierwszeństwo mają piosenki wykonywane przez kobiety. Na dotychczasowych 4 edycjach wystąpiły takie artystki i zespoły jak Dog Whistle, Enchanted Huntress, DUBAIS, Bibi, Sonia pisze piosenki, LASS. Dziewczyny są super!


ROSA VERTOV (PL)
Rosa Vertov (WAW // EX. The Wiletts) "to numer jeden wśród nowych warszawskich zespołów, i nie mam tu na myśli nowych dziewczyńskich zespołów, tylko zespoły w ogóle. Rosa Vertov poprosiły mnie, żebym napisał o nich coś „bez kija w dupie i mówienia, że są urocze bo słodkie i ogółem kochane, bo same dziewczyny”. I właśnie taka jest ich muzyka. Bezpretensjonalna, bez kija w dupie i cholernie świadoma tego, z czym wiąże się bycie zespołem złożonym z samych dziewczyn. Jeszcze niedawno trochę nieporadne i nadrabiające entuzjazmem, teraz tworzą niepokojąco-przytulną mieszankę, zdolną przekonać nawet tych, którzy składy z gitarami spisali już na straty." - Maciek Piasecki [redaktor WAJCZE]RAZOR CUNTS (DE)
Razor Cunts (DE) to dwie punkowe riot grrlz z Berlina: Ambika Thompson (wiolonczela, perkusja, wokal) i Jane Flett (wiolonczela, tamburyn, wokal). W maju ukazała się ich debiutancka EPka „Chickmeat” na której śpiewają o mentruacji, księżycach Jupitera i całowaniu się z Fridą Kahlo. Kiedy dziewczyny nie są zajęte wydobywaniem zniekształconych dźwięków z klasycznych instrumentów, Jane i Ambika pisują opowiadania, prowadzą queerowe wydarzenia i kręcą teledyski na placach zabaw. Ambika występowała w Anna Thompsons, a Jane w Fueldiva, ale od momentu w którym odnalazły swoje pokrewne wiolonczelowe dusze wszystko stało się lepsze i przysięgły, że od teraz będą grać wyłącznie w zespołach na wiolonczele. damsels in distress djs: młode i strapione, grają dziewczyńskie piosenki z radia, sypialni i internetu.