KONCERT
01.10.2015 l NRD Klub l Toruń 
start: 20:45 / wjazd: 15 zł
Na pierwszym październikowym koncercie zawita do nas Alameda 5, tak tak Alameda 5 a nie 3. Dla wszystkich fanów alternatywnego grania obecność obowiązkowa! W ciągu kilku miesięcy od wydania podwójny album "Duch tornada" zebrał garść entuzjastycznych recenzji:

"Więzy krwi i przepustowość emocji oraz pomysłów u tych muzyków są  niepowtarzalne." - Łukasz Komła, iratemusic.pl

"To już nie jest równanie z jedną niewiadomą, to pieprzona rewolucja." - Jan Błaszczak, muzyka.onet.pl

"Coś mi mówi, że na koncertach rozkręcają z tego materiału prawdziwe tornado." - Łukasz Wawro, - redbull.com/pl/pl/music

"Alameda pozostała przestrzenią do realizowania najbardziej odważnych konceptów." - Andżelika Kaczorowska, M/I

"Album typuję na faworyta różnych zestawień rocznych." - Bartek Chaciński, polifonia.blog.polityka.pl
Kwintet Alameda to młodszy brat Alameda Trio, które w składzie Tomasz Popowski, Kuba Ziołek, Mikołaj Zieliński nagrało doskonale przyjęty album "Późne królestwo" (Instant Classic, 2013). Alameda 5 jest mniej zakochany w muzyce rockowej, bardziej ceni sobie improwizację i eksperyment z jednej strony, a z drugiej cechuje go upodobanie do transowych rytmów granych przez dwóch perkusistów-perkusjonistów: Jacka Buhla (Trzy Tony, GlabulatorJachna/Buhl, ex-Variete, ex-Trytony) oraz Rafała Iwańskiego (Hati, Kapital, Innercity Ensemble, X-Navi:EtVoices of the Cosmos). Tonalny trzon kwintetu, podobnie jak i trio, stanowią gitarzyści Mikołaj Zieliński oraz Kuba Ziołek (występujący solo pod szyldem Stara Rzeka, a także członek m.in. Innercity Ensemble). Skład uzupełnia obsługujący instrumenty elektroniczne oraz syntezatory Łukasz Jędrzejczak (T'ien Lai, So Slow). Kwintet z pomocą Artura Maćkowiaka nagrał album 'Duch tornada', który ukazał się w maju tego roku nakładem Instant Classic.