KONCERT / PERFORMENCE
05.09.2015 l Zamek w Świeciu l Świecie
start: 19:00 / wstęp: FREEZ A K O N
/link FB/


Koncert/performans na architekturę Zamku Krzyżackiego, skomponowany na głos ludzki (chór, pojedyncze wokale, szept, mowa, śpiew) nietypowe instrumenty oraz działania choreograficzno-ruchowe. Projekt ma charakter eksperymentalny i powstał we współpracy artystów z Polski i Niemiec z mieszkańcami Świecia. 

5 września, o godzinie 19.00 w Zamku Krzyżackim, odbędzie się finałowa prezentacja, która jest rezultatem 2 tygodniowych spotkań, warsztatów i prób z uczestnikami.

Grupa twórcza: 
zaangażowani mieszkańcy Świecia (ok. 20-stu osób), Zorka Wollny – artystka i kompozytorka, Theresa Stroetges – multiinstrumentalistka, Iza Szostak – choreografka, Krzysztof Topolski – elektroakustyczny improwizator, Karina Dzieweczyńska – kuratorka projektu, Piotr Grdeń – filmowiec.

Aby wziąć udział w koncercie należy odebrać bezpłatny bilet w recepcji OKSIR-u bądź w kasie kina najpóźniej w dniu 04 września (piątek). Bilety dostępne od wtorku (1 września). Ilość miejsc jest ograniczona, ze względu na szczególny charakter koncertu.