SPOTKANIE / WYKŁAD / WARSZTATY
11-12.09.2015 l SPOT l Poznań
start: 18:00 / wstęp: FREE


WILDECKA FRAJDA_SŁYSZEĆ
/link FB/


Ogłaszamy wrzesień miesiącem WILDECKIEJ FRAJDY! WILDECKA FRAJDA to projekt społeczno-kulturalny, w ramach którego Fundacja SPOT. realizować będzie interdyscyplinarne przedsięwzięcia artystyczne oraz działania warsztatowe w przestrzeni publicznej Wildy, których inicjatorami będą polscy i zagraniczni twórcy, aby zwiększyć kapitał społecznego-kulturalny dzielnicy. W każdy weekend września na Wildzie odbywać się będą wydarzenia, zmieniające dzielnicę w przyjemniejsze miejsce.


AKCJA 2_SŁYSZEĆ

 11.09.2015 - 18:00 - SPOT - wprowadzenie do field recordingu w formie krótkiego wykładu oraz spotkanie z Chrisem Watsonem (w języku angielskim) - prowadzący Krzysztof Marciniak (Glissando)

 11.09.2015 - 20:00 - skwer przy ul. św. Jerzego i 28 czerwca 1956r. - otwarcie instalacji dźwiękowej 

 12.09.2015 - 10:00 - Wilda - warsztaty: field recording, obejmujące spacer z Chrisem Watsonem w poszukiwaniu dźwięków oraz ich obróbkę - obowiązują zapisy


Angielski muzyk eksperymentalny i inżynier dźwięku specjalizujący się w nagrywaniu odgłosów natury; współpracownik BBC, założyciel grup Cabaret Voltaire oraz The Hafler Trio. Wydał wiele płyt solowych oraz we współpracy z innymi muzykami (np. Mika Vanio, Philip Jeck, Hazard, Fennesz, AER i Biosphere). Autor instalacji dźwiękowych i audycji radiowych. Jego realizacje dla telewizji (przede wszystkim we współpracy z Davidem Attenborough) przyniosły mu liczne wyróżnienia (np. “The Life of Birds” z cyklu „Life” otrzymało BAFTA Award dla „Best Factual Sound” w 1996 roku, podobnie, jak cykl filmów dla BBC „Frozen Planet” w roku 2012). Watson jest także autorem kilku projektów społeczno-artystycznych, które wykorzystywały jego olbrzymie zbiory dźwięków natury z różnych stron świata i umiejętności ich przetwarzania. W 2010 roku w ramach projektu artystycznego w Liverpoolu Alder Hey Children’s Hospital nagrywał wraz z dziećmi ścieżki dźwiękowe, które miały za zadanie uspokajać młodych pacjentów przed zastrzykami czy innymi nieprzyjemnymi zabiegami. W 2012 roku w Children’s Hospital w Londynie wraz dziećmi stworzył instalację dźwiękową na ostatnim piętrze budynku (Roof Garden). Dzieci zestawiały, przekształcały dźwięki z jego archiwum, aby stworzyć dźwiękowe pejzaże z siedmiu kontynentów. Miały one oddawać bogactwo akustycznych zasobów naszej planety.