TANIEC / MUZYKA / PERFORMANCE
21.09.2015 l CK Zamek l Poznań
start: 19:00 / wstęp: FREE/link FB/


OSMOSIS to laboratorium poświęcone relacji dźwięku, ruchu i ciała dla muzyków, tancerzy i performerów związanych z miastami Poznań i Berlin. Zwieńczeniem projektu będą trzy pokazy performance w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Arboretum Kórnickim oraz w Plateu Gallery w Berlinie.

Laboratorium, organizowane już po raz drugi w CK Zamek, jest dedykowane muzykom, tancerzom i performerom, którzy eksperymentując badają fizyczny aspekt dźwięku, dźwiękowe wymiary ruchu oraz specyficzny rodzaj energii tworzonej przez oba te media i ich wzajemne oddziaływanie w procesie tworzenia performance. Podczas dziewięciu dni intensywnej pracy - obejmującej praktykę fizyczną dla całej grupy muzyków i tancerzy, budowanie uważności w obserwacji, słuchaniu i tworzeniu dźwięku i ruchu - grupa będzie poszukiwać strategii przenikania się metodologii obu dziedzin w procesie pracy grupowej.

Prezentacje site-specific odbędą się w trzech bardzo odmiennych przestrzeniach - w zamkowych komnatach, w otwartej przestrzeni, wśród roślin Arboretum w Kórniku oraz w surowej przestrzeni berlińskiej Plateau Gallery. OSMOSIS to spotkanie artystów z Polski, Niemiec, Francji, Japonii i Korei Południowej, których łączy miasto Berlin lub Poznań.Celem projektu jest rozwijanie trwałej współpracy i wymiany artystycznej na polu eksperymentalnym pomiędzy artystami tych dwóch, blisko sąsiadujących ze sobą miast.

Daty prezentacji:

20.09 godz. 14:00 – KÓRNIK – Arboretum Kórnickie, otwarta przestrzeń

21.09 godz. 19:00 – POZNAŃ – Centrum Kultury ZAMEK, Sala Pod Zegarem

26.09 godz. 20:00 – BERLIN – Plateau Gallery, Greenhouse, piętro 8

Uczestnicy Osmosis 2015:
Michał J. Biel (PL) - saksofon
Mia Bodet (JP) - skrzypce
Michiyasu Furutani (JP) - ruch
Sumi Jang (COR) - ruch
Gaja Karolczak (PL) - experymentalne formy dokumentacji
Martyna Lorenc (PL) - ruch
Yuri Mizobuchi (JP) - głos
Manon Parent (FR) - skrzypce
Aga Pędziwiatr (PL) - ruch
Marta Romaszkan (PL) - ruch
Miriam Siebenstädt (DE) - saksofony