KONCERT
30.09.2015 l CK Zamek l Poznań
start: 19:30 / wstęp: FREE


JOANNA WABIK


ZSYP ŚLADY
/link FB/

"Od dziecka gram na fortepianie. Grałam dla siebie, ze sobą. Z czasem zaczęłam także grać obok, nad sobą i za sobą. Trwało to kilkanaście lat. Może rok temu Wojtek poprosił mnie, żebym zaimprowizowała i nagrała partię do jego utworu. Nagrałam i wtedy przyszedł mi do głowy pomysł! Codziennie mijam w Akademii i poza nią setki, tysiące, miliony muzyków. Rozmawiamy, ale nigdy ze sobą nie graliśmy - a chodzi mi o takie granie gdzie każdy wypowiada się własnym językiem muzycznym i jest odpowiedzialny za każde swoje słowo. Zaczęło się od spotkania z Andrzejem. Przyniósł bęben. Później dołączył Patryk, a że Fryderyk akurat ćwiczył w sali obok przyszedł i zagrał z nami. Po jakimś czasie dołączył Kacper, Wojtek, był też Paweł i Agnieszka ze swoim filmem. Pojechaliśmy improwizować do Wrocławia. Ostatnio udało się zagrać z Borysem. We wrześniu spotykamy się w Zamku." - Joanna Wabik


JOANNA WABIK
Absolwentka Architektury i Urbanistyki na Politechnice Krakowskiej oraz studiów I st. Rytmiki na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego; współzałożycielka Grupy Might, w ramach której realizuje instalacje typu site-specific z pogranicza architektury, dźwięku i sztuki interaktywnej; inicjatorka ZSYPU.

Na koncercie wystąpią osoby, które miały okazję poznać się w przeciągu ostatniego roku i wspólnie improwizować. Podczas tych spotkań powstał ZSYP, czyli grupa ludzi, przestrzeń i czas wspólnej improwizacji, rozmów i eksperymentów w kontekście muzyki, teatru, plastyki, architektury. ZSYP to wspólna gra z nowo poznawanymi artystami zajmującymi się przeważnie sztuką dźwięku, konfrontacja indywidualnego podejścia do muzyki. To również rodzaj laboratorium, w którym można przeprowadzić testy autorskich koncepcji, kompozycji wymagających udziału więcej niż jednej osoby.
Podczas koncertu podejmiemy próbę improwizacji utworów/kolaży integrujących warstwę brzmieniową z wizualno - przestrzenną, wykorzystując fragmenty zapisów audio i video z wcześniejszych improwizowanych setów.

Wykonawcy / Współtwórcy:
Joanna Wabik (fortepian), Kacper Kajzderski (gitara), Karolina Karnacewicz (magnetofon, mikser), Andrzej Konieczny (perkusja, syntezatory, przedmioty), Patryk Piłasiewicz (kontrabas), Magdalena Skoczylas (instrumenty perkusyjne), Fryderyk Szulgit (gitara), Wojtek Świeca (gitara lap steel), Piotr Tkacz (magnetofon), Dawid Wołosiuk (wizualizacje).