KONCERT
24.09.2015 l Centrum Kultury l Lublin
start: 20:00 / wstęp: 10 zł


SONIC PHENOMENA

MAX LODERBAUER

JACEK SIENKIEWICZ
/link FB/

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na kolejną odsłonę Sonic Phenomena. We wrześniu Jacek Sienkiewicz wraca do nas z nowym projektem. Tym razem zobaczymy go w towarzystwie Maxa Loderbauera. Po raz pierwszy artyści wystąpili razem na otwarciu kultowego festiwalu Berlin Atonal. Wcześniej, nakładem Recognition Records, ukazał się ich pierwszy wspólny materiał zatytułowany „Ridges”.Oto co możemy przeczytać na temat tej epki:
„Ridges” to efekt twórczego spotkania weterana improwizacyjnej avant-elektroniki Maxa Loderbauera (współtworzył m.in Sun Electric, gra w Moritz von Oswald Trio, od lat pracuje z Ricardo Villalobosem) i spiritus movens warszawskiego labelu Recognition Jacka Sienkiewicza. Spotkanie to rozgrywa się nie tylko na planie badania dźwięku i budowania złożonej struktury, ale i wspólnego obu twórcom zainteresowania specyficzną aurą gór: Alp (Loderbauer) i Tatr (Sienkiewicz), a także wokalną kulturą zamieszkujących je społeczności.

Bezczasowe i zarazem futurystyczne przestrzenie dźwiękowe Loderbauera i Sienkiewicza wydają się doskonałym antidotum dla turbo-doładowanej współczesności, z jej tweetami, sieciami społecznościowymi, neurozą i nieuchronnym lękiem. To muzyka powstająca poza kontekstem trendów, a jednocześnie wpisująca się w badania innych szlachetnych prekursorów (od transylwańskich hymnów Popol Vuh w "Nosferatu" Herzoga przez słuchowiska konkretne i reportaże z lodowca Lionela Marchetti, po himalaistyczny soundtrack Simona Fishera Turnera). 


JACEK SIENKIEWICZ
Producent, DJ, organizator koncertów i założyciel legendarnej wytwórni Recognition Records, która w tym roku obchodzi swoje 16. urodziny. Mieszka i pracuje w Warszawie. Powszechnie uważany jest za pioniera polskiej muzyki elektronicznej. Występował na najważniejszych krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych (m. in. Unsound, Transmediale, Mutek). Opublikował cztery płyty nakładem niemieckiej wytwórni Cocoon Recordings prowadzonej przez Svena Vätha oraz dziesiątki singli dla swojej i innych wytwórni.W styczniu tego roku wytwórnia No. wydał płytę „Zero Time Collapsing“ będącą zapisem wspólnego live actu Jacka Sienkiewicza z Atom™ (Uwe Schmidt), który miał miejsce w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie w ramach cyklu „Co słychać“. Również w wytwórni No. w lutym 2015 Sienkiewicz wydał solową płytę "Nomatter".
24.09.2015 / 20:00
Centrum Kultury w Lublinie
Sala Widowiskowa
bilet: 10 zł
kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
sprzedaż online: www.ekobilet.pl/ck-lublin
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Kontakt
Sonic Phenomena
tel.: 511 044 975, 660 483 448
e-mail: sonic@ck.lublin.pl