KONCERT
02.10.2015 l Ciągoty i Tęsknoty l Łódź
start: 20:00 / wstęp: 35 zł


ZROBIMY SOBIE KONCERT
TRIO BLASSER-DUCRET-BRUUN
/link FB/

"Latem Samuel Blaser zaproponował przyjazd swojego trio do bałuckiej kamienicy, a takich propozycji się nie odrzuca. Ponieważ mamy pewne osiągnięcia w organizacji takich wydarzeń, mam zaszczyt Was zaprosić do zrobienia sobie koncertu : TRIO BLASSER-DUCRET-BRUUN

Tak jak poprzednio, musimy się zebrać w min. 50 osób, nabyć "cegiełkę" w cenie: 35 zł, rozesłać wici wszystkim znajomym i trzymać kciuki. Przedsięwzięcie jest całkowicie non profit, a cegiełki są przeznaczone w 100 % na gaże artystów. Jeśli nie uda się zorganizować koncertu, oczywiście zwracamy wpłacone pieniądze!

Trio Blaser-Ducret-Brunn
Samuel Blaser Trio
Samuel Blaser – puzon (Szwajcaria)
Marc Ducret – gitara (Francja)
Peter Bruun – perkusja (Dania)


TRIO BLASSER-DUCRET-BRUUN
Jeden z najbardziej oryginalnych europejskich zespołów. Trio, które pomyślane jest nie dlatego, żeby wprowadzić w życie ideę nie typowego składu instrumentalnego i prosto pobawić się możliwościami brzmieniowymi, ale dlatego, że trzy różne muzyczne osobowości łączy wspólnota patrzenia na muzykę, jednorodna myśl organizowania dźwiękowej i brzmieniowej przestrzeni oraz imponujący rozmach wykonania. Tu nie ma co opowiadać, jak fantastycznymi są instrumentalistami czy w jak bardzo szerokim kontekście stylistycznym potrafią się znajdować. To rzecz oczywista i nie podlegająca dyskusji. Każdy z nich to dodatkowo ogromnie oryginalny muzyk i instrumentalista dysponujący chyba nieograniczoną paletą środków wyrazu. Szczególnie Blaser, a może jeszcze bardziej nawet Ducret – artysta, w którego grze słychać wszystko. Rockową zadziorność, jazzowy feeling, bluesowy drive oraz abstrakcyjność myśli, jakby jednym z jego nauczycieli był sam Derek Bailey. Ale żeby było jasne, nie brzmi ani rockowo, ani jazzowo, ani bluesowo ani do końca abstrakcyjnie. Brzmi jak nikt inny, brzmi jak Marc Ducret. Jaka szkoda, że tak rzadko możemy go słuchać w Polsce” 
Dźwiękiem puzonu zauroczyła go orkiestra marszowa w jego rodzinnym mieście. W wieku lat dziewięciu zaczął grać na tym instrumencie, który woził na wózku, gdyż był on za ciężki dla tak małego dziecka. Dziś nosi prestiżowe miano jednego z najbardziej eleganckich puzonistów na świecie, nieugięcie patrzącego w przyszłość, niezaprzeczalnego wirtuoza.
Zasłynął z niezwykłej zdolności łączenia zawiłych i na pozór sprzecznych ze sobą kompozycji, co doprowadziło go do momentów, w których, dzięki improwizacjom, spotkać się może muzyka Indian Tihi z operą Wagnera. „Świat muzyki fascynuje mnie bez reszty – mówi – zmuszając mnie do odbycia kolejnej podróży, jak tylko skończę poprzednią. To jak ciągłe odkrywanie i obwieszczanie światu nowych pomysłów. Wierzcie mi, potrafię udowodnić, że ten lśniący instrument może wysłać wiadomość prosto do waszego serca i zmienić wasze życie”. Przez krytyków muzycznych bywa porównywany do Tomasza Stańko, co jest zapewne dla Samuela olbrzymim komplementem, gdyż, jak sam niejednokrotnie wspomina w wywiadach, polski trębacz jest jego idolem. 


MARC DUCRET
Francuski awangardowy gitarzysta, którego styl określa się jako wysoce oryginalny i ekspresyjny. Profesjonalną karierę muzyka jazzowego rozpoczął w wieku 17 lat. Jest samoukiem, dzięki fenomenalnemu słuchowi opanował również grę na lutni i kontrabasie, okazjonalnie śpiewał również w zespołach o rockowym i folkowym charakterze. Poza jazzową improwizacją interesuje go również Muzyka Nowa oraz eksperymenty brzmieniowe powstające na gruncie elektroniki. Marc Ducret współpracował z takimi muzykami jak: Tim Berne, David Friedmann, Michel Portal, Joachim Kuhn, Franco Ambrosetti, Didier Lockwood, Eric Barret, Miroslav Vitous, Enrico Rava, Mino Cinelu, Adam Nussbaum, Django Bates, Richard Galliano, David Sanborn, Joey Baron, Bobby Previte, Michel Godard, Louis Sclavis, Herb Robertson, Chris Speed, Anthony Cox, Michael Formanek, Jim Black, Tom Rainer, Daniel Humair, Henri Texier, David Torn, Craig Taborn i wielu innych.


PETER BRUUN
Stosunkowo młoda postać na duńskiej scenie jazzowej. Jako stały członek Django Bates Trio zasłużył na wielki szacunek publiczności. Bruun jest nowoczesnym perkusistą inspirującym zarówno słuchaczy, jak i muzyków w zespole.

WPŁATY:
BANK PEKAO S.A
45 1240 3073 1111 0000 3469 1694
TOMASZ WOLSKI
PROSZĘ DOPISAĆ IMIĘ I NAZWISKO LUB CIĄGOTY I TĘSKNOTY