KONCERT
06.09.2015 l MDK „Dąb” l Katowice
start: 14:30 / wstęp: FREE

Biuro Dźwięku Katowice zaprasza do wspólnej eksploracji miasta. Tym razem spotykamy się w jednej z najstarszych dzielnic Katowic. Koncerty w ramach kolejnego z serii popołudniowych plenerów dźwiękowych odbędą się w niezwykłym miejscu, czyli na zielonym dachu MDK „Dąb”. Będzie to kolejna okazja to zaprezentowania naszej mobilnej jednostki nagłośnieniowej Biuro Dźwięku Soundsystem, na której tym razem zagrają Piotr Kurek ze swoim projektem Heroiny oraz Grzegorz Paszkiewicz jako EERT.


EERT
Projekt Grzegorza Paszkiewicza, muzyka związanego z działalnością Biura Dźwięku Katowice. Od wczesnych lat 90-tych współtworzył kilka zespołów m.in. Novak, Chico. Obecnie jego solowe działania penetrują rejony house’u, ale jak sam twierdzi nie ogranicza się do jednego gatunku.
 PIOTR KUREK
Muzyk, multiinstumentalista, autor projektu Piętnastka, Heroiny i kilku albumów wydanych nakładem Sangoplasmo, Digitalis, Cronica Electronica. Mieszka i pracuje w Warszawie. Współpracował z licznymi muzykami i teatrami, m.in. z Sylvią Monnier (jako Suaves Figures), Pawłem Romańczukiem (Małe Instrumenty), Stephanem Mathieu, Arturasem Bumsteinasem Hubertem Zemlerem (Betaville, Piętnastka). Koncertował na festiwalach w kraju i zagranicą. Kurek świadomie nawiązuje do najważniejszych muzycznych zjawisk przełomu lat 60-tych i 70-tych nadając im aktualny kontekst, jednocześnie unikając wyraźnej klasyfikacji. Cechą charakterystyczną jego utworów jest hipnotyczny rytm oraz bardzo bogate, pełne niuansów, brzmienie instrumentów klawiszowych. Zbiera drobne przedmioty.Piotr Kurek to także jeden z współtwórców Brutażu i kurator imprez Smutaż, poniekąd parodiujących tę pierwszą, na których usłyszycie najbardziej depresyjne piosenki tego świata. Nowym projektem artysta daje upust swojej fascynacji post-punkiem i brudem DIY house, jaki znamy z L.I.E.S. czy LA Club Resource, ale również amatorskim funkiem i muzyce syntezatorowej. Już wkrótce stołeczne Dunno wyda debiutancki album Heroin "Ahh-Ohh" na winylu, wcześniej jeden utwór pojawił się na kasetowym samplerze tej wytwórni. Premiera płyty planowana jest na jesień 2015.Wydarzenie towarzyszy spotkaniom z cyklu „Wyrusz na Dąb” projektu Medialab Katowice. Tego dnia odbędzie się również piknik w formie grilla oraz zwiedzanie dzielnicy z przewodnikiem.