KONCERT / IMPREZA
07.08.2014 l Sztauwajery l Katowice
start: 19:05 /  wstęp: FREE/link FB/


"Niezwyczajny, letni wieczór z Mik Musik. A raczej z tym czego w tej wytwórni słucha się po godzinach, ba, nawet w trakcie wakacji! Więc będzie dużo tropikalnych wątków, mnóstwo Afryki z jej różnymi regionalnymi odcieniami, muzyka dalekich wysp na Pacyfiku, może nawet uspokajające nagrania terenowe z egzotycznych krain, z czasów obecnych, ale również z przeszłości. Od samby i bossa novy przez nigeryjski funk i arabskie disko aż po pieśni Maorysów, Inutitów, Pigmejów, Gauczów i innych pięknych ludzi, o których tak niewiele wiemy. Dźwiękowa teleportacja. Będzie też stare R'n'B i jeszcze starszy SOUL.
Prawdopodobnie nie zabraknie także punktów z przepastnego katalogu Mik Musik, tak dla równowagi, a przecież kilka pięknych ballad w zanadrzu mamy.

Sztauwajery to teren specjalny, nietuzinkowy, w ten wieczór nabierze dodatkowego blasku, pod rozgwieżdzonym niebem.

Muzyka tego wieczoru będzie zaprezentowana przez szefa Mik Musik Wojciecha Kucharczyka, który dość rzadko bywa didżejem, więc selekcję ma niezużytą i oryginalną. Towarzyszyć mu będzie sam Czarny Latawiec, który na didżejowaniu tropikalnych unikatów zdobywał błyszczące szlify.
Wspólnie back to back zagrają set niezwykle rzadko pojawiającego się projektu oHUHo. No po prostu bądź tam wtedy." - oHUHo


Krytyk muzyki oraz twórca, kurator, dj i producent - Daniel Brożek. Sonorystyczny plądrofonista, dźwiękowy imperialista. Jego produkcje, równie kolorowe, co płyty z których gra, to wyraz zadumy nad ponadczasowością rytmu Czarnego Lądu i mocą nierównomiernie temperowanych strojeń. Aktywny na polach sztuki dźwięku i krytyki muzycznej, kurator Canti Illuminati Festival i Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival. DJ i producent muzyczny (oficyny Mik.Musik! i BDTA), krytyk (m.in. GlissandoNotes na 6 tygodni, Ruch Muzyczny, Rita Baum, EMD, ArtPapier, Radio Sitka).
Wydawca, artysta, menedżer, muzyk, i designer. Działa aktywnie od wielu lat efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i za granicą – koncertował od Moskwy, Mińska i Tel Avivu przez Paryż i Londyn, aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City. Prace wystawiał w nie mniej egzotycznych miejscach, nawet w Betlejem. Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik.Musik.!. Jego zespoły i projekty to The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir. W 2013 roku otrzymał nagrodę w kategorii „Aktivista Roku” przyznaną przez magazyn Aktivist. Przłożył swą rękę do sukcesu m.in. RSS B0YS i Zamilskiej. Znany również jako Demon techno w okularach. Twórca i propagator hasła "DO TECHNO SIĘ KURDE NIE SIEDZI".