WYSTAWA / KONCERT / IMPREZA
04-06.09.2015 l Zaczarowany Ogród l Warszawa
start: 19:00 / wstęp: FREE„… i spotkałam ducha w lustrze
trochę mnie wystraszył ale podeszłam bliżej.”*

*inspiracja do projektu, tekst: fragment piosenki „Untitled”, autor Sea Oleana

„Odbicia” to wystawa portretów ludzi niezbyt pięknych ale za to pokazanych w sposób możliwe najbardziej szczery. Podobnie jak miejsce w którym obrazy są prezentowane (drewnianym domku na warszawskim Jazdowie), sportretowane osoby są interesujące w swojej niedoskonałości. Autorką prac jest Helena Wawrzeniuk.

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Warszawa Jest Trendy

Jazdów – to kameralne, pełne zieleni osiedle-kolonia fińskich domków, które zostało wzniesione zaraz po zakończeniu II wojny światowej. Obecnie część domków jest wykorzystywanych na cele społeczne i kulturalne. Jednym z takich miejsc jest „Zaczarowany Ogród”. To właśnie tutaj mieści się wystawa.

Wydarzeniu towarzyszyć będą imprezy muzyczne. Zagrają m.in.: 

P I Ą T E K
/// 19:00 – 20:45 Dżej Vika
/// 21:00 – 01:00 Fotoplastikon

S O B O T A
/// 19:00 – 19:45 Pagal Billie
/// 20:00 – 20:45 Adam Frankiewicz 
/// 21:00 – 21:45 Adam Frankiewicz + Darek Pietraszewski + Adrian Piasecki
/// 22:00 – 01:00 Justice Beaver

N I E D Z I E L A
Wystawie towarzyszyć będzie ścieżki dźwiękowe skomponowane przez Marcina Dymitra (Emiter) oraz Kamili Staśko-Mazur.


HELENA WAWRZENIUK
Autorka licznych instalacji zlokalizowanych w przestrzeni publicznej Warszawy. Więcej o jej projektach można znaleźć na stronach: hwstudio.pl oraz fatamorgany.pl


DJ WIKA
Właściwie Wirginia Szmit, to najstarsza w Polsce DJ-ka, która od ładnych paru lat skutecznie rozkręca imprezy międzypokoleniowe.


❒ PAGAL BILLIE
Podróżniczka, która na indyjskim subkontynencie spędziła ponad siedem miesięcy, nagrywając tamtejszą fonosferę na reporterski dyktafon. W sobotę posłuchamy jakie dźwięki Billie przygotuje dla Jazdowa.


JUSTICE BEAVER
Organizator wielu imprez, m.in. przecierającego szlaki Vatican Vibes czy cyklicznego Szkalunku. Dzielił scenę m.in. z †‡† (Ritualz) i Pictureplane, po raz pierwszy zaprosił do kraju takich artystów jak: Total Freedom, Huerco S., Terekke, DJ Earl czy Florian Kupfer.

ADRIAN PIASECKI
Z wykształcenia prawnik i filolog języków ugrofińskich. Od 2008 roku aktywnie zajmuje się muzyką elektroniczną: począwszy od wczesnego, solowego projektu Aggtelek z pogranicza muzyki ambient i IDM, aż po ostatnie poszukiwania na styku nurtu noise i ekperymentalnego techno [w ramach duetu Ojun]. Ponadto brał udział w parateatralnym performansie Tape Project. Występował m.in. na Alternative Experimental Night w The Dry Bar w Londynie [2008], na festiwalu eksperymentalnej muzyki elektronicznej Sonic Zones w Pawilonie Secesji w Wiedniu [2009], a także na festiwalach Białystok Up to Date [2010] oraz Magnetofon w Warszawie [2011]. Gościł też na imprezach z cyklu Brutaż i Fala Dźwięku w Warszawie oraz KN Fest w Krakowie.
DAREK PIETRASZEWSKI
Muzyk, improwizator, promotor muzyki niezależnej, współzałożyciel i człowiek od brudnej roboty w portalu Trzecia Fala. Związany z warszawskim zespołem Airth. Gra na instrumentach elektronicznych, elektroakustycznych oraz gitarze elektrycznej. Współwłaściciel kasetowego wydawnictwa Pointless Geometry.
ADAM FRANKIEWICZ
Muzyk, reżyser, realizator, producent, improwizator. W 2009 roku ukończył reżyserię teatru lalek w Białymstoku. Poprzez teatr formy, słuchowiska oraz muzykę elektroakustyczną dąży do wykreowania własnego języka twórczego. Jego pierwsze audiowizualne spektakle („Dulcynea”, „Tukar”, „Tape project”), które wyreżyserował i do których tworzył formy audio (muzykę, dźwięk, instalację), pokazywano na wielu europejskich festiwalach (między innymi w Kurganie, Madrycie, Koszycach, Rydze, oraz Drohobyczu). Do tej pory zrealizował kilkanaście spektakli z autorską muzyką i interaktywną oprawą dźwiękową m. In. „Solaris”, „Import/Export”, “Don Juan”.


Na przestrzeni ostatnich lat współpracował z wieloma fundacjami, instytucjami oraz niezależnymi artystami, czego owocem było powstanie między innymi projektu MMM, TAPE oraz Grupy Etyka Kurpina. Jako Tape Project występowali na takich festiwalach jak Up To Date, Magnetofon, Kn Fest, oraz gościnnie w teatrach. Wraz z Mateuszem Tymurą z Teatru Latarnia prowadzi niezależne wydawnictwo magnetofoniczne "Pionierska", w której na początku 2015 roku wydał 90 minutową kasetę solowego projektu Grupy Etyka Kurpina. Z Adrianem Piaseckim / Aggtelek, tworzy projekt improwizowanej elektroniki OJUN. Punktem wyjścia dla ich działań, są surowe, hałaśliwe transowe dźwięki, luźno inspirowane tradycjami wywodzącymi się z mitologii Jakutów. Na jesień 2015 planowana jest premiera ich pierwszego albumu w labelu Pointless Geometry