by Blekot / Full Metal Jacket
KONCERT
03.09.2015 l Plac Zabaw l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: FREE


LADO W MIEŚCIE 2015 VOL. 10


WARSZAWSKA ORKIESTRA


ROZRYWKOWA
/link FB/


"W zeszłym roku podsumowywaliśmy 10 lat Lado ABC, a raczej podsumowali je wszyscy muzycy, którzy od 2004 tworzyli tę niesforną wytwórnię, zagrawszy w wakacje ponad 40 koncertów.

2015 jest mniej symboliczny, ale to nie znaczy, że zwalniamy - tym razem na Lado w Mieście zaprosiliśmy solistów i zespoły z innych wydawnictw, miast i bajek. Będą premiery, powroty i kilka niespodzianek. Będą elektryczni derwisze, klasycy, orkiestry i ansamble."- Lado ABC

Na ostatnim, dziesiątym wieczorze Lado w Mieście 2015 wystąpi Warszawska Orkiestra Rozrywkowa!

Podstawą programu tej edycji WOR-u będzie odtworzenie wydanej w roku 1968 płyty zespołu Brazilian Octopus, powstałego z kaprysu Lívio Rangana, szefa marketingu firmy tekstylnej Rhosia. I to właśnie tekstylia były głównym powodem powołania tego unikalnego combo, złożonego z tuzów ówczesnej brazylijskiej sceny muzycznej – instrumentalistów, kompozytorów, aranżerów pochodzących z kompletnie różnych światów. Grupa, zakontraktowana przez Rangana na rok, występowała akompaniując pokazom mody jego macierzystej firmy. Żeby sprawę nieco ubarwić dodajmy, że grali w klatce. I przebrani za zwierzęta. Serio.

Więc jeśli takie nazwiska jak Rogerio Duprat, Hermeto Pascoal czy Caetano Veloso są bliskie twemu sercu, to pamiętaj, że oni wszyscy byli częścią Brazilian Octopus. Choćby i przez chwilę.

a banda:
TOMASZ DUDA / flauta e saxofone
ZOFIA MORUŚ / flauta
MIŁOSZ PĘKALA / vibrafone
PIOTR ZABRODZKI / piano e orgão
BARTOSZ WEBER / guitarra
BARTŁOMIEJ TYCIŃSKI / violão e guitarra
PIOTR DOMAGALSKI / baixo
MACIO MORETTI / bateria

Po koncercie zapraszamy na gorący afterek na BarKę - zagra krakowsko-warszawski kwartet Easy Cheesy Dancing!

"Ich imprezy to za każdym razem prywatka, z gatunku tych niezapomnianych. Garnitury i sukienki bez pleców wirują w powietrzu, a krawaty i perły, zmieniają nieoczekiwanie właścicieli. Wszystko to dzieje się w najbardziej tanecznej atmosferze. dziwne Big Beaty, bossa nove, ye-ye, surfy porywają do eleganckiego galopu".