KONCERT
03.09.2015 l Miłość Kredytowa l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 20 zł
kIRk
/link FB/


/// kIRk
To zespół poszukujący nowych form wyrazu na styku muzyki elektronicznej oraz akustycznej. Grupę tworzy trzech muzyków: Paweł Bartnik (elektronika), Olgierd Dokalski (trąbka) i Filip Kalinowski (gramofon). Każdy z nich wyrastał na innych brzmieniach, zatem każdy podchodzi do dźwięku nieco inaczej. Płaszczyzną porozumienia jest dla nich improwizacja, która pozwala wyjść daleko poza ograniczeniagatunkowe. Tu prym wiedzie intuicja i umiejętność prowadzenia dialogu. Owocem jest muzyka pełna organicznej dramaturgii, nieskażona oczywistością. 


Progresywne myślenie i rewolucyjne podejście międzymiastowego składu docenili między innymi lider Swans - Michael Gira, pionier future-jazzowej trąbki Nils Peter Molvaer i matka chrzestna nowych brzmień Mary Anne Hobbs. Zespół gościł na opiniotwórczym brytyjskim portalu muzycznym The Quietus, w legendarnym, berlińskim klubie Tresor, a także na scenach takich festiwali jak OFF, Open'er czy Satta Outside.


Twarde, elektroniczne bity osadzone w organicznej strukturze. Rozedrgana trąbka wybrzmiewa wspólnie z chropowatymi skreczami. Techniczna dokładność splata się z jazzowym wolnomyślicielstwem i hip-hopową bezkompromisowością. Każdy ich koncert to continuum dźwiękowe. kIRk wpierw buduje rozedrganą przestrzeń, by móc potem deformować ją i przeistaczać w coraz to nowe kompozycje. Chodzi o poszerzenie granic ekspresji, o scalenie brzmienia syntetycznego i organicznego.> Dyskografia:
Hitch Hike Fuckerzzz (Neue Heimat 2004)
Droga na Ostrołękę (Noodles Institute of Technology 2005)
Pitchy Pitch (Coin Operated 2006)
Na ramię broń (Ghettofuck 2007)
Karton+ (Ghettofuck 2007)
About Simple Things (16 Wersów 2009)
Msza święta w Brąswałdzie (InnerGuN 2011)
Pył (Memories of the Ghost 2012)
Zła krew (InnerGuN / Oficyna Biedota 2013)
III (Asfalt Records 2015)