KONCERT
24.08.2015 l ADA Puławska l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: FREE


CHROBOT #8

FUTOMA / VTR

RYCHLICKI / SZPURA
/link FB/

Chrobot to kolejne autorskie przedsięwzięcie artystyczne zespołu Kwadrofonik, a także rezultat ciągłych poszukiwań artystycznej wypowiedzi i chęci animowania lokalnego środowiska, oraz działania na rzecz popularyzacji muzyki najnowszej, w szczególności muzyki elektronicznej. W przypadku cyklu koncertowego pt. CHROBOT, zainteresowanie to skupia się pograniczu muzyki noise, elektro, performansu i video-art.

Dyrekcję artystyczną pełni członek kwartetu KwadrofonikMiłosz Pękala (Futoma), współzałożyciel duetu perkusyjnego Pękala / Kordylasińska / Pękala. Oprawę graficzną sprawuje Maciej Moruś

Do tej pory, w ramach cyklu CHROBOT wystąpili m.in.: Dominik Kowalczyk - Wolfram, Miłosz Pękala - Futoma, Piotr Zabrodzki, Bartosz Weber, Bartosz Tyciński, Bartek Wąsik, Władysław Komendarek, Krzysztof Knittel, Bartek Wąsik, Gerard Lebik.
Na ósmej edycji Chrobotu zagrają: FUTOMAMiłosz PękalaVTR - Wiktor Podgórski oraz Paweł Szpura / Łukasz Rychlicki.

 ŁUKASZ RYCHLICKI
Gitarzysta. Znany głównie jako członek zespołu KRISTEN  którym nagrał pięć płyt i zagrał wiele koncertów. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji, pomiędzy tradycją wyznaczoną przez takich gitarzystów jak Sonny Sharrock czy Thurston Moore. Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet w hołdzie Albertowi Aylerowi w którym muzycy zanurzyli się w ostrym, bezkompromisowym, swobodnym avant-free jazzie. Z bratem Mateuszem Rychlickim tworzy duet SALTO. Stale współpracuje z Łukaszem Rychlickim, tworząc Lotto z Majkiem Majkowskima z Mikołajem Trzaską trio FREEGATE. Grywa m.in. z Robertem Piernikowskim, Etamem Etamskim, Piotrem Kurkiem.
 PAWEŁ SZPURA
Perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60. i 70. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Jest członkiem zespołów HERA, CUKUNFT czy Wovoka. Stale współpracuje z Łukaszem Rychlickim, tworząc z Majkiem Majkowskim Lotto, a z Mikołajem Trzaską trio FREEGATE.