KONCERT
01-02.09.2015 l Pardon, to tu l Warszawa
start: 20:30 / wstęp: 25 zł


/link FB/

"Można rzec, ze koncerty tego artysty są już stałym, nieodłącznym elementem naszego muzycznego programu. Co tu się dziwić, jego koncerty budzą ogromne zainteresowanie publiczności i mamy nadzieje ze tym razem tez tak będzie. Szanowni goście, zapraszamy na dwudniowa rezydencje mistrza lutni, kompozytora, muzycznego współpracownika Jima Jarmuscha, twórcy ścieżki dźwiękowej do filmu „Tylko kochankowie przeżyją”- Jozef van Wissem." -  Pardon To Tu


/// JOZEF VAN WISSEM (NL)

Holenderski lutnista otrzymał w 2013 roku Can­nes Soundtrack Award za ścieżkę dźwiękowa do filmu „Tylko kochankowie przeżyją”. Muzyka van Wissema, hipnotyzująca, czysta, minimalistyczna, intensywnie działająca na emocje słuchaczy, tworzy niezwykłą, transcendentną atmosferę. Van Wissem nieustannie koncertuje, dając występy w różnych miejscach na całym świecie, choćby na festiwalach takich jak All Tomorrow’s Parties.Studiował w Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka. Na Harvardzie, Wesleyan University i Mills College wykłada przedmiot o nazwie >wyzwolenie lutni< (The Liberation of the Lute). National Gallery w Londynie zleciła muzykowi skomponowanie „ścieżki dźwiękowej” do obrazu Ambasadorowie Hansa Holbeina.

Kompozytor występuje też w duecie gitarowo-lutniowym z Jimem Jarmuschem. Wspólnie z Tildą Swinton pracowali nad rewelacyjnym albumem The Mystery of Heaven, który wydali w Sacred Bones Records. Muzyk jest też odpowiedzialny za ścieżkę dźwiękową do gry komputerowej Sims Medieval, a ostatnio coraz częściej zajmuje się komponowaniem muzyki filmowej. Specjalnie na jego zamówienie stworzono rodzaj „czarnej lutni”, która zadebiutuje na jego solowym albumie Nihil Obstat.