KONCERT
22.08.2015 l Domek Grabarza l Szczecin
start: 21:00 / wstęp: 15 zł


TEGO SŁUCHAM

MARSZAŁEK PIZDUDSKI


GOOD NIGHT


CHICKEN
/link FB/

Cykl koncertowy Tego Słucham powraca po wakacyjnej przerwie. W sobotę 22 sierpnia w Domku Grabarza zagra po raz pierwszy w Szczecinie surf rockowy duet Good Night Chicken. Towarzyszyć im będzie Marszałek Pizdudski, z nowymi piosenkami.


Bydgoski duet (Artur KujawaTomasz Gołda) grający szybką i energiczną muzykę w starym, garażowym stylu. Łączą surowość i naturalny klimat dźwięków zabierających słuchaczy w sferę podrygujących kończyn i dzikich pląsów. Uwielbiają tworzyć atmosferę pierwotnej, szczerej i dzikiej zabawy. W tym roku wydali własnym sumptem debiutancką płytę pod wiele mówiącym tytułem "Good Night Chicken". Na Fuck You Hipsters znajdziecie jej pochlebną recenzję. Dziewięć kompozycji utrzymanych w garażowym, surf rockowym i psychodelicznym klimacie, odbiło się całkiem szerokim echem wśród portali i blogów śledzących polską alternatywę. Szybko zaczęły napływać też pierwsze zaproszenia koncertowe z Polski, m.in. ze stolicy. Ich drugie wydawnictwo z tego roku, epka „Bee's Knees” przyniosła bardziej stonowane kompozycje i potwierdzenie, że GNC mogą okazać się jednym z najciekawszych odkryć całego 2015 r. „Dawno nie było tak bezczelnego wejścia na scenę. Jeśli radzą sobie jako tako na żywo, wróżę im objazdówkę po większości polskich festiwali już w przyszłym roku.” – pisał blog We Are From Poland. „To dynamiczne tempo nagrań, melodie wpadające w ucho i zero obciachu, który towarzyszy większości rodzimych młodych wykonawców” – podkreślał portal FYH!, dodając, że duet dysponuje ogromnym luzem wykonawczym i niezłym zasobem pomysłów.Tego wieczora w Domku Grabarza wystąpi także dobrze znany szczecińskiej publiczności Marszałek Pizdudski One Man Band. Bezkompromisowy w swoich tekstach i brudnej stylistyce jednoosobowego kantry-punk. Od czasu wydania debiutanckiej płyty w 2014 roku zagrał już wiele koncertów w Polsce, sporo osób poczuło się jego tekstami urażonych, jeszcze więcej pokochało za wulgarne, ale jakże celne komentowanie rzeczywistości. W Domku Grabarza zaprezentuje także premierowe utwory.

Koncert będzie 24 odsłoną niezależnego cyklu koncertowego Tego Słucham, organizowanego w Szczecinie przez portal TegoSlucham.pl i Klub Storrady.