KONCERT
14.08.2015 l Las l Poznań 
start: 21:00 / wstęp: 10 zł


DAVID DOVE

MICHAEL ESPOSITO


/link FB/


MICHAEL ESPOSITO (US)
Urodzony w 1964 roku, amerykański kompozytor muzyki elektronicznej. Studiował teorię komunikacji na uniwersytetach m. in. w Notre Dame i Kairze. Swój język dźwiękowy opiera w znacznej mierze na zjawisku EVP (Electronic Voice Phenomena), nagraniach środowiskowych. Na całym świecie prowadzi wykłady i warsztaty dotyczące możliwości rejestrowania i przetwarzania głosów umarłych. Od lat nagrywa z czołowymi światowymi artystami eksperymentalnymi. Publikuje m.in. w prestiżowej brytyjskiej wytwórni Touch.
☉ DAVID DOVE (US)
Puzonista, kompozytor, improwizator, nauczyciel akademicki, dyrektor organizacji „Nameless Sound” w Houston (Texas). Jest kuratorem cyklu koncertów prezentujących muzykę współczesną, opartym na filozofii kreatywności i improwizacji. W roku 2003 został nazwany przez krytyków Huston Press „Najlepszym artystą Jazzowym”, rok później otrzymał stypendium od Rady Sztuki Hrabstwa Houston i Harris. Prowadził warsztaty i wykładał na kilku uniwersytetach w Houston, Huntsville, Providence, Guelph (Kanada) i Mexico City.
PATRYK DASZKIEWICZ / DEMONSZY
Muzycznie wypowiada się w projekcie solowym „demonszy”, jak również improwizując w różnych konfiguracjach. Grając używa głównie samplera, walkmanów i kilku efektów oraz samego miksera potraktowanego jako kolejny instrument. Do tej pory można było go usłyszeć m. in. na Placard Headphones Festival – impreza towarzysząca Unsound Festival 2008, w lipcu 2011 na Open Source Festival w Sopocie, w 2012 w Niemieckim Flensburgu w ramach prezentacji Mikro-Makro (kuratorzy Ludomir Franczak i Marcin Dymiter), czy w 2013 podczas festiwalu muzyki improwizowanej Friv w Poznaniu, oraz regularnie podczas mniejszych klubowych koncertów. Wraz z Pawełem Doskoczem i Piotrem Tkaczem tworzy eksperymentalny Sumpf.
GOŁĘBIEWSKI / ZENIAL
Duet Adama Gołębiewskiego i Łukasza Szałankiewicza to brzmieniowe i ekspresyjne zespolenie analogowej elektroniki i akustycznej perkusji - od idiomu muzyki elektroakustycznej po agresję noise'u i współczesnego free jazzu. Ich muzyka nie jest jednak pozbawiona pewnej abstrakcyjnej liryczności, czego efektem jest brzmienie pełne choć wymykające się prostym schematom i próbie przypisania go do konkretnej kategorii - szufladkowanie muzyki już dawno przestało mieć sens.


 ZENIAL (ŁUKASZ SZAŁANKIEWICZ)
Uczestniczył jako artysta i sound designer w międzynarodowych festiwalach w Austrii, Rosji, Bułgarii, Niemczech, Holandii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Francji, Chinach, Węgrzech, Białorusi, Rumunii, Litwie, Izraelu, Kazachstanie, Peru, Brazylii, Argentynie, Urugwaju, Kolumbii, Meksyku, Ekwadorze, Luksemburgu i USA. Występował w Polsce podczas Festiwali: Audio Art, Unsound, WRO, a także w: Galerii Kordegarda (Warszawa), Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Warszawa), Galerii Arsenał (Białystok), Centrum Sztuki Współczesnej (Toruń) i wielu innych miejscach.W swojej pracy skupia się zarówno na muzycznych poszukiwaniach, jak i audiowizualnych występach oraz interaktywnych instalacjach. Poza aktywnością stricte muzyczną, zajmuje się promowaniem polskich twórców w kraju i za granicą, brał czynny udział w organizacji kilku festiwali, jest współtwórcą wydawnictwa Audiotong. Wydaje albumy jako Zenial (kiedyś Palsecam), wraz z Maciejem Szymczukiem tworzy projekt AABZU, a wspólnie z prof. Markiem Chołoniewskim udziela się w projekcie Dizzy Kinetics.
 ADAM GOŁĘBIEWSKI
Urodzony w 1984 roku perkusista, improwizator, muzykolog, socjolog. Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich anatomii, brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Był zapraszany do współpracy przez takie ikony muzyki eksperymentalnej jak Yoko Ono czy Thurston Moore.Występował i nagrywał z czołowymi przedstawicielami muzyki improwizowanej: Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem, Alexem Wardem, Mazenem Kerbajem, Sharifem Sehnaoui, Peterem Evansem, Agusti Fernandezem, Timem Daisy, Hermanem Muntzingmiem, Mikołajem Trzaską, Majkiem MajkowskimŁukaszem Szałankiewiczem. Mieszka i pracuje w Poznaniu.